Ar kādu naudas summu tiks riskēts? Cik daudz laika tas aizņems? Apskatīsim populārākos ieteikumus no pieredzējušiem uzņēmējiem, ko Tev vajadzētu sev uzdod pirms sava biznesa uzsākšanas.

Vai man uzsākt biznesu?

Ir liela iespēja, ka šis būs Tavs galvenais jautājums. Tomēr, tā vietā, lai censtos uz to atbildēt, es ieteiktu iepazīties ar 12 konkrētiem jautājumiem.

Atbildot uz šiem jautājumiem, Tev būs vieglāk un saprotamāk atbildēt uz vispārīgāko jautājumu, kas minēts iepriekš. Kā arī, ja Tu nolem uzsākt biznesu, Tavas atbildes Tev nodrošinās vairāk pārliecības un spēku par savu veikto izvēli.

Pēc atbildēšanas uz šiem jautājumiem, es no sirds iesaku apskatīt mūsu pamācību, “5 soļi, kurus veikt, lai uzsāktu savu biznesu”.

“Vai man uzsākt biznesu?” nav vienīgais jautājums, kas sev ir jāuzdod.

Cilvēka prātam patīk vienkāršas, bināras izvēles, kā, piemēram, “fight or flight” sindroma evolūcija, ar ko cilvēki cīnījās vēl pirms dažiem gadsimtiem. Taču, tikai viena viegla jautājuma ņemšana vērā, uzsākot biznesu, var beigties ar izvēli, ko Tu vari nožēlot.

Vēl var piebilst, ka daļa no atbiles uz “Vai man uzsākt biznesu?” ir atkarīga no Tavas biznesa idejas. Mazu biznesu idejas netiek uzskatītas par līdzvērtīgām, un dažām no tām, piemēram, restorāniem, ir augstāka iespēja neizdoties.

Jautā sev šos jautājumus

Tā vietā, es ieteiktu Tev dziļāk izpētīt šos papildus jautājumus, par to, vai Tev vajadzētu sāk biznesu vai nē.

Lūk, saraksts ar 12 jautājumiem:

 1. Ar kādu naudas summu es riskēšu?
 2. Cik daudz laika tas prasīs?
 3. Cik daudz enerģijas man ir nepieciešams?
 4. Vai man šobrīd ir citi pienākumi, kuri man traucēs biznesam pievērsties uz 100 procentiem?
 5. Vai uzsākt biznesu citā laikā man būtu daudz labāk nekā tagad?
 6. Kādas ir manas alternatīvas, ja es šobrīd neuzsāktu biznesu?
 7. Cik liela iespēja man ir kļūt veiksmīgam?
 8. Vai es vēlos sākt biznesu no relatīvi specīgas pozīcijas – jūtoties labi par sevi un tā uzsākšanu-, vai no relatīvi vājas pozīcijas – nesen tiku atlaists no darba vai man ir iekavēti maksājumi?
 9. Vai es varu izmēģināt kā pusslodzē ir vadīt biznesu pirms pametu darbu?
 10. Vai man izvēlēties augsta vai zema riska biznesu?
 11. Pieņemot, ka bizness nodrošinās mazāku peļņu nekā plānoju, cik ilgi ar to vajadzētu sadzīvot?
 12. Ja biznesa veidošana neizdodas, cik viegli būtu atgūties un pāriet nākamajā dzīves posmā?

Tev vajag izsvērt risku un atalgojumu

Piemēram, varbūt Tev ir paveicies un šobrīd ir lielisks, labi atalgots korporatīvais darbs ar nepārspējamiem papildus pabalstiem un lielu izaugsmes potenciālu. Tavam galvenajam jautājumam nevajag būt “Vai es uzsākšu biznesu?”, bet tā vietā – “Vai man uzsākt pilna laika biznesu, kura dēļ man nāktos pamest manu primāro darbavietu?”

Jebkura biznesa uzsākšana ietver nozīmīgu risku. Tev ir nepieciešams izsvērt risku un potenciālo atalgojumu.

Līdzīgi tam, teiksim Tu esi vairākus gadus strādājis un sakrājis daudz naudas, kā arī esi tuvu aiziešanai pensijā. Tagad Tu domā, ka vēlies sākt biznesu. Tātad Tavs galvenais jautājums var nebūt “Vai es vēlos uzsākt biznesu?”, bet tā vietā – “Kas ir maksimālā naudas summa, ko esmu gatavs riskēt uzsākot jaunu biznesu, ja vispār jebkāda?”

Tavs pirmais ieguldījums ietekmēs to, kādu biznesu Tu vari uzsākt. Bet tas nenozīmē, ka Tu nevari uzsākt biznesu ar mazu budžetu. Apskati šīs biznesa uzsākšanas idejas, kuras vari uzsākt gandrīz bez naudas.

Biznesa uzsākšana ietver daudzus riska faktorus. Un lielākajai daļai biznesu tie ir nozīmīgi faktori, ņemot vērā, ka jaunu biznesu neizdošanās reitingi ir augsti.

Limitēšana var samazināt biznesa uzsākšanas bailes

Saskarsme ar risku cilvēkus padara bailīgākus. Bieži Tu vari samazināt savas bailes un justies labāk par biznesa sākšanu, ja Tu uzstādi limitus – tādus, kurus nedrīksti apspēlēt; limitus, kurus Tu vari pierakstīt un ievietot savā biznesa plānā.

Biznesa uzsākšana ir stresaina pieredze. Tev vajag uzstādīt specifiskus limutus, lai limitētu savas bailes izgāzties un stresu.

Piemēram, Tu vari kā vienu no saviem limitiem izvēlēties to, ka neuzsāksi nekāda veida biznesu, kas ietekmēs Tavu ikdienas darbu.

Vai arī Tu vari izvēlēties to, ka nedrīksti ieguldīt vairāk kā 100,000 EUR savā pirmajā biznesā.

Vai to, ka Tu gribi pamēģināt biznesu tikai gadu, un ja Tev nav vismaz 50 klientu un 50’000 EUR pārdošanas peļņa pēc tā perioda, Tu pārtrauksi biznesu pavisam.

Kā jau Tu redzi, izlemt, vai Tev vajadzētu uzsākt biznesu ir sarežģīts process, un tam ir nepieciešams daudz izpētes un domu.

Lai gan limitēšana ir labs veids, kā padarīt savu pieredzi mazāk stresainu, Tev ari vajadzētu izvēlēties vienkāršu biznesu, ko uzsākt. It īpaši, ja tā ir Tava pirmā reize, uzsākot biznesu.

Grūtības var sagādāt arī specifisku limitu nenostādīšana

Tu varbūt domā: “Kāpēc gan man vajadzētu limitēt, cik naudas es ieguldu savā biznesā; es vēlos tiekties uz mākoņiem jau no paša sākuma un darīt visu pareizi un cik labi vien spēju.”

Tā ir tā veida domāšana, kuras dēļ Tu vari nokļūt nepatikšanās. Ja Tu esi uztraukts par visa sava laika un naudas ieguldīšanu savā biznesā tagad, iedomājies cik ļoti Tu uztrauksies dienās, kad izskatīsies, ka viss Tavs plāns saies greizi (kā gandrīz katrs bizness šobrīd). Tas ir iemesls, kāpēc daudzi cilvēki izvēlas pievērsties biznesam ar nelielu ieguldījumu un specifiskiem limitiem. Patiesībā, Tu varētu vēlēties uzsākt biznesu, kuru Tu uzskati kā testa versiju, lai izmēģinātu kā tas būs un sāktu krāt personīgo pieredzi. Es apsolu, ka tas būs labi ieguldīts laiks.

Plāno uz priekšu

Pirms biznesa uzsākšanas ir ļoti svarīgi izveidot plānu.

Tātad, kad Tu sāc domāt par biznesu, pat visagrākajos posmos, es iedrošinu Tevi sākt veidot sava biznesa plānu. Tev nav nepieciešams uzreiz uzrakstīt gatavo plānu! Sava biznesa plāna izklāsta papildināšana Tev palīdzēs identificēt sava nākotnes biznesa potenciālās stiprās puses un vājības.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here