Izvēloties karjeru, jūs, visticamāk, ņemsiet vērā šos trīs faktorus: vai tā piepildīs manu dzīvi? Vai tā būs aizraujoša? Un vai tā ir labi apmaksāta?

Šie 20 karjeras virzieni atbild apstiprinoši uz visiem trīs jautājumiem, it īpaši pēdējie.

Faktiski šajā rakstā minētie ir visaugstāk apmaksātie darbi pasaulē.

Tātad, ja jūs meklējat iedvesmu – neatkarīgi no tā, vai domājat ko iesākt pēc skolas beigšanas vai apsverat domu krasi mainīt karjeru, jūs esat nonācis īstajā vietā.

Bez papildus runām, iepazīstināšu jūs ar 20 vislabāk apmaksātajām profesijām visā pasaulē, kā arī to, kādas ir prasības, lai kļūtu par šo profesiju pārstāvjiem un beigu beigās cik daudz tad viņi nopelna.

20Investītciju baņķieris

Potenciālā alga: USD 209 000 (ASV) /123 000 GBP (Lielbritānija) /  102 000 CAD (Kanāda)

Investīciju baņķieriem ir atšķirīgi pienākumi atkarībā no viņu darba stāža un pakāpes, kurā viņi strādā.

Sākumā jūsu karjera šajā jomā sāktos kā analītiķim vai līdzstrādniekam un pakāpeniski kāptu pa investīciju banku kāpnēm, lai kļūtu par viceprezidentu vai direktoru. Runājot par investīcīju baņķiera pienākumiem, tie ir dažādi – veikt tirgus izpēti, veidot un analizēt pārskatus un veidot finanšu modeļus.

Lai kļūtu par investīciju baņķieri, jums būs nepieciešamas izcilas prasmes matemātikā un vismaz bakalaura grāds šajā jomā. Tomēr, ja vēlaties progresēt augstāk un kļūt par analītiķi, noderīgs būs arī maģistra grāds.

19Universitātes profesors

Potenciālā alga: 209 000 USD (ASV) / 92 000 GBP (Lielbritānija) / 168 000 CAD (Kanāda)

Ja jūs aizrauj kāds noteikts mācību priekšmets un akadēmiskā vide, jūs varat tos apvienot, kļūstot par Universitātes profesoru.

Universitātes profesora dzīve ir ļoti krāsaina. Papildus studentu mācīšanai un semināru vadīšanai jūs arī veiksiet pētījumus, piedalīsieties fakultāšu projektos un pārstāvēsiet savu universitāti ārējos notikumos un padomēs.

Lai kļūtu par profesoru, jums ir jābūt bakalaura un maģistra grādam, un, lai arī lielākajā daļā gadījumu arī doktora grāds ir obligāts, pastāv tādi studiju kursi, kurus var vadīt bez tā.

18Vecākais programmatūras inženieris

Potenciālā alga: USD 153 000 (ASV) / 74 000 GBP (Lielbritānija) / 121 000 CAD (Kanāda)

Digitālajā laikmetā programmatūras inženieris ir ļoti pieprasīts amats. Tāpēc nav pārsteigums, ka šī profesija ir iekļuvusi šajā sarakstā.

Programmatūras inženieriem ir iespaidīgs prasmju komplekts. Viņu zināšanas balstās uz datorzinātnēm, matemātiku un inženieriju, jo datorprogrammu projektēšanā, testēšanā un attīstībā viņi izmanto inženiertehniskos principus.

Pēdējos gados ir mainījušās prasības, lai būtu iespēja kļūt par programmatūras inženieri. Lai arī tradicionāli to varēja sasniegt iegūstot datorzinātņu grādu, daudzi programmatūras inženieri, kas vēlas kļūt par tādiem, izvēlas tā vietā iziiet intensīvus kodēšanas kursus.

17Datortehnikas inženieri

Potenciālā alga: USD 128 000 (ASV) / 81 000 GBP (Lielbritānija) / 115 000 CAD (Kanāda)

Jūsu uzmanībai vēl viena profesija, kura saistīta ar tehnoloģijām.

Datortehnikas inženieri ir atbildīgi par fizisko datorsistēmu izveidi, testēšanu un analīzi. Pie citiem pienākumiem pieder ikdienas problēmu novēršana, kā arī elektronisko shēmu un mezglu izstrāde.

Šajā profesijā konkurence ir diezgan liela, bet arī darba vietu kļūst arvien vairāk, jo lielākajā daļā uzņēmumu šie speciālisti ir vajadzīgi, sakarā ar to, ka mūsdienu tehnoloģijas attīstās. Tāpēc datortehnikas inženierim jāspēj izpildīt noteiktas prasības. Sākuma līmenī, lai strādātu šajā profesijā ir nepieciešams akreditēts bakalaura grāds datorzinātnēs vai elektrotehnikā, savukārt lielākiem uzņēmumiem var būt nepieciešams arī maģistra grāds.

16Aviācijas inženieris

Potenciālā alga: USD 128 000 (ASV) / 53 000 GBP (Lielbritānija) /104 000 CAD (Kanāda)

Aviācijas un kosmosa inženieri koncentrējas uz tādiem gaisā esošo objektu kā gaisa kuģu, kosmosa kuģu un satelītu projektēšanu. Lai to izdarītu, viņiem ir jāizveido un jāpārbauda prototipi, kā arī jāpārrauga savu projektu veidošanas process. Viņiem arī jānovērtē projekti, lai pārliecinātos, ka tie atbilst inženiertehniskajiem principiem.

Tā kā šīs profesijas prasības ir augstas, viņa ir arī vieni no pelnošākajām profesijām pasaulē.

Bakalaura grāds aviācijas un inženierzinātnēs palīdzēs sasniegt peļņu nesošāku karjeru, un daudzos gadījumos universitātes piedāvā piecu gadu kursus, kas ļauj iegūt gan bakalaura, gan maģistra grādu.

15Vecākais datu zinātnieks

Potenciālā alga: USD 160 000 (ASV) / 81 000 GBP (Lielbritānija) /127 000 CAD (Kanāda)

Datu zinātnieki ir analītisko datu eksperti, kas darbojas vairākās jomās. Viņiem galvenokārt uzdod organizēt un analizēt informāciju, un viņi izmanto savas prasmes statistikā, programmēšanā un matemātikā, lai, pamatojoties uz pieejamajiem datiem, rastu iespējamus risinājumus. Tas, savukārt, palīdz uzņēmumiem un organizācijām palielināt ieņēmumus, pamatojoties uz viņu atklājumiem. Tāpēc nav brīnums, ka pēdējo desmit gadu laikā ir ievērojami palielinājies pieprasījums pēc datu zinātniekiem.

Ja šī izklausās pēc ideālas karjeras tieši priekš jums, vispirms būs jāiegūst bakalaura grāds tādā priekšmetā kā datorzinātnes, fizika vai matemātika, pēc tam – maģistra grāds saistītā jomā, kā arī iegūstot pieredzi nozarē, par kuru jūs interesējaties.

14Naftas inženieris

Potenciālā alga: USD 171 000 (ASV) / 91 000 GBP (Lielbritānija) / 175 000 CAD (Kanāda)

Kā jūs, iespējams, varat iedomāties, lielās naftas rūpniecībā ir jāiegulda daudz naudas – un naftas inženieriem tajā ir būtiska loma.

Tie galvenokārt nodarbojas ar naftas un gāzes ieguves tehnoloģijas attīstību no dabas atradnēm. Lai to izdarītu, viņiem jābrauc uz dažādām urbšanas vietām visā pasaulē un jāveic pētījumi.

Paredzams, ka naftas inženieri, tāpat kā jebkura citas jomas inženieri, lieliski apgūs matemātiku un zinātni. Lai gan visizdevīgākais variants ir bakalaura grāds naftas inženierijā, jūs varētu arī iegūt grādu mehānikas, civilājā vai ķīmiskajā inženierijā.

13Farmaceits

Potenciālā alga: USD 135 000 (ASV) / 46 000 GBP (Lielbritānija) / 118 000 CAD (Kanāda)

Diena farmaceita dzīvē ietver virkni uzdevumu. No recepšu izplatīšanas līdz pat pacientu konsultēšanai par medikamentiem, tā ir neaizstājama veselības aprūpes karjera. Tāpēc nav pārsteigums, ka šī profesija ir nokļuvusi šajā sarakstā.

Lai kļūtu par farmaceitu, jāveic vairākas darbības. Sākumā jums ir jāpabeidz doktora grāds, pirms uzsākt apmācību, kas nepieciešama licences iegūšanai. Šajā profesijā ir arī dažādi citi virzieni, piemēram, jūs varat strādāt aptiekā par pārdevēju, pirms kļūstat par īstu farmaceitu.

12Aviācijas pilots

Potenciālā alga: 240 000 USD (ASV) / 116 000 GBP (Lielbritānija) / 154 000 CAD (Kanāda)

Vēl viena profesija, kuras pieprasījums ar katru gadu arvien pieaug.

Ir labs iemesls, kāpēc aviokompānijas piloti ir vieni no vislabāk apmaksātajiem profesionāļiem. Viņiem jāveic ne tikai pilnvērtīga apmācība, bet arī jāatbilst īpašām fiziskām prasībām attiecībā uz redzi, dzirdi, runu, augumu un svaru.

Lai gan lielākajai daļai reģionālo aviosabiedrību nav nepieciešami universitāšu grādi, lielākie uzņēmumi to tomēr prasīs. Turklāt tas dos jums konkurētspējīgas priekšrocības. Tomēr, lai jūs varētu pretendēt uz šo profesiju, jums jābūt vecākiem par 21 gadu un jums ir jābūt 1. klases medicīniskajai izziņai kopā ar komerciālā pilota licenci.

11Gaismas satiksmes kontrolieris

Potenciālā alga: 149 000 USD (ASV) / 106 000 GBP (Lielbritānija) / 162 000 CAD (Kanāda)

Ja jums labāk patīk palikt uz zemes, bet joprojām vēlaties strādāt aviācijā, kāpēc gan neizskatīt iespēju kļūt par gaisa satiksmes vadības kontrolieri?

Gaisa satiksmes kontroliera galvenais pienākums ir atbildēt par drošību, jo viņi ir atbildīgi par lidmašīnu koordinēšanu, pilotu informēšanu par pacelšanos un nosēšanos, kā arī informēt par citu kritisku informāciju.

Ja vēlaties strādāt šajā profesijā, jums būs jāveic vairākas apmācības. Prasības atšķiras atkarībā no valsts, kurā strādājat, piemēram, ASV, kandidātiem ir nepieciešams bakalaura grāds gaisa satiksmes apmācības programmā un viņiem ir jānokārto eksāmeni Federālās aviācijas administrācijas akadēmijā.

10Mārketinga vadītājs

Potenciālā alga: USD 99 000 (ASV) / 50 000 GBP (Lielbritānija) / 87 000 CAD (Kanāda)

Mārketinga vadītāja loma ir diezgan vienkārša. Neskatoties uz to, šī profesija sastāv no plaša spektra uzdevumiem un atbildības. Uzdevumos ietilpst budžeta uzraudzība, darbinieku vadīšana, mārketinga kampaņu analīze un jaunu produktu, kā arī pakalpojumu reklāmas stratēģiju veidošana.

Harizmātiskiem mārketinga vadītājiem ir potenciāls nopelnīt lielus ienākumus, darot to, ko viņi prot vislabāk, un paredzams, ka pēc šīs profesijas pieprasījums tikai ar katru gadu pieaugs.

Pieredze ir galvenā nepieciešamība, lai šajā profesijā daudz sasniegtu. Kaut arī bakalaura grāds šajā jomā, iespējams, būtu noderīgs, mūsdienās tas nav nepieciešams. Runājot par šo profesiju, nav viena noteikta ceļa kā līdz tai tikt.

9Korporatīvais jurists

Potenciālā alga: USD 240 000 (ASV) / 101 000 GBP (Lielbritānija) / 152 000 CAD (Kanāda)

Ja vēlaties apgūt jurista profesiju, apsveriet iespēju specializēties korporatīvajās tiesībās. Tā ir ne tikai aizraujoša profesija, bet arī labi apmaksāta!

Korporatīvie juristi būtībā ir juridiski biznesa konsultanti, jo viņu galvenais uzdevums ir konsultēt uzņēmumus par viņu likumīgajām tiesībām un pienākumiem. Jūs galvenokārt risināsiet juridiskus jautājumus, piemēram, par atbildību, īpašumtiesībām, līgumiem un nodarbinātību.

Juridiskā grāda iegūšana ir pirmais solis pareizajā virzienā. Pēc tam ir jāveic dažādas darbības atkarībā no tā, kur atrodaties. Tomēr, tiklīdz esat sācis studēt par juristu, jūs varat koncentrēties uz izvēlēto tiesību jomu.

8IT sistēmu vadītājs

Potenciālā alga: USD 127 000 (ASV) / 55 000 GBP (Lielbritānija) / 121 000 CAD (Kanāda)

IT vadītāji ir jebkuras biznesa sfēras neatņemama sastāvdaļa, padarot tos par ļoti pieprasītiem speciālistiem. IT vadītāja galvenā loma ir aizsargāt biroju tīklus no hakeriem un ļaunprātīgas programmatūras, uzturēt programmatūru un aparatūru, veicot regulārus jauninājumus, un atrisināt visas iespējamās tehniskās problēmas.

Šis ir ideāls karjeras ceļš, ja aizraujaties ar informācijas tehnoloģijām, esat lielisks problēmu risinātājs un jums ir labas komunikācijas prasmes. Šajā profesijā var strādāt daudzos veidos, bet, lai sāktu, ir nepieciešams bakalaura vai maģistra grāds, kas saistīts ar šo jomu.

7Inženierzinātņu vadītājs

Potenciālā alga: 149 000 USD (ASV) / 89 000 GBP (Lielbritānija) / 109 000 CAD (Kanāda)

Inženieru vadītājiem jāpārrauga dažādi projekti, jāstrādā ar dažādām komandām un jāsazinās ar klientiem. Citiem vārdiem sakot, jums ne tikai jābūt ļoti pieredzējušam profesionālim, bet jums arī jāpiemīt daudzām svarīgām īpašībām.

Ja esat inženieris, jūs varat pakāpeniski pāriet šajā amatā, lai gan jūs varat arī iegūt maģistra grādu inženierzinātnēs, kas jums palīdzēs ielikt pareizos pamatus, lai kļūtu par inženierzinātņu vadītāju.

6Izpilddirektors

Potenciālā alga: 310 000 USD (ASV) / 176 000 GBP (Lielbritānija) / 259 000 CAD (Kanāda)

Ir labs iemesls, kāpēc vadītāji nopelna labas algas. Viņu profesija prasa daudzveidīgu prasmju kopumu; sākot no vadības līdz komunikācijai un lēmumu pieņemšanai, beidzot ar biznesa vadības prasmēm. Lai kļūtu par veiksmīgu izpilddirektoru, ir nepieciešama liela uzņēmība.

Ja jums sirds liek darboties augstā līmeņa darbā kā šis, jums jābūt gatavam strādāt ļoti daudz stundas. Lai gan nav īpašu izglītības prasību, atbilstošs grāds vai izieti kursi jūsu izvēlētajā nozarē būtu labs sākums. Neskatoties uz to, vissvarīgākais faktors šeit ir pieredze un dabiskā harizma.

5Zobārsts

Potenciālā alga: 213 000 USD (ASV) / 98 000 GBP (Lielbritānija) / 206 000 CAD (Kanāda)

Vislabāk pelnošāko profesiju topa pieciniekā ierindojas zobārsta profesija, kurā pēdējo gadu laikā arī ievērojami palielinās darba vietu skaits.

Zobārsts konsultē pacientus par labu zobu kopšanu, uztur zobu higiēnu, diagnosticē un ārstē problēmas. Vajadzības gadījumā viņi veic arī nelielas procedūras.

Kad esat kvalificēts zobārsts, varat arī izvēlēties specializēties noteiktā jomā, bet, lai sāktu, jums būs jāiegūst bakalaura grāds zobārstniecībā un jāpabeidz visas nepieciešamās praktiskās apmācības.

4 Ortodontists

Potenciālā alga: USD 304 000 (ASV) / 291 000 GBP (Lielbritānija) / 245 000 CAD (Kanāda)

Ortodonti specializējas nepareiza žokļa fiksēšanā, zobu sakārtošanā un zobu traucējumu ārstēšanā. Viņi izmeklē pacientus un ar dažādu instrumentu palīdzību, lencēm un fiksatoriem, palīdzot viņiem pielāgot zobu un žokļa struktūru.

Ortodonti iziet to pašu apmācības procedūru ko zobārsti. Tomēr, viņiem pēc sākotnējās zobārsta grāda iegūšanas ir jāpabeidz arī ortodonta kursi.

3Ārsts

Potenciālā alga: 227 000 USD (ASV) / 102 000 GBP (Lielbritānija) / 252 000 CAD (Kanāda)

Ārstus var iedalīt divās dažādās kategorijās: ģimenes ārsti un ārsti speciālisti. Ģimenes ārsti ir pirmais kontakts ar medicīnas personu jebkuram cilvēkam saslimšanas gadījumā. Viņu plašās zināšanas par dažādiem veselības stāvokļiem ļauj viņiem palīdzēt pacientiem, kuri cieš sākot no visvienkāršākās saaukstēšanās līdz pat retām slimībām. Savukārt, ārsti speciālisti koncentrējas uz klīnisko medicīnu un viņiem ir plašas zināšanas jomā, kurā viņi specializējas.

Lai kļūtu par ārstu, pirms ārsta licences iegūšanas jums ir jāiegūst grāds medicīnā un jāiziet cauri rezidentūras programmai. Tas varētu šķist garš ceļš, taču tas neapšaubāmi atnes lielu gandarījumu par paveikto.

2Ķirurgs

Potenciālā alga: USD 496 000 (ASV) / 120 000 GBP (Lielbritānija) / 180 000 CAD (Kanāda)

Ķirurgi ir augsti novērtēti medicīnas speciālisti. Viņiem tipiska diena darbā ietver pirmsoperācijas diagnožu veikšanu, ķirurģisku procedūru veikšanu un pacienta apskati pēc operācijas. Šī profesija nav domāta cilvēkiem ar vājiem nerviem, jo no tās tiek sagaidīts, ka jūs strādāsiet garas stundas, risināsiet dzīvības un nāves jautājumus un vienmēr būs jātur roka uz pulsa, jo jebkurā brīdī jūs varēs izsaukt uz darbu.

Lai kļūtu par ķirurgu, jums ne tikai jāpabeidz augstskola, lai kļūtu par ārstu, bet arī jāpavada daudzi gadi praktizējoties profesijā.

1Anesteziologs

Potenciālā alga: 411 000 USD (ASV) / 192 000 GBP (Lielbritānija) / 408 000 CAD (Kanāda)

Tāpat kā ķirurgi, anesteziologi ir apmācīti ārsti, kas specializējas perioperatīvajā aprūpē. Viņiem ir būtiska loma ķirurģiskas procedūras laikā, jo viņiem ir jānodrošina, ka pacients, atrodoties uz operācijas galda, saņem pareizu anestēzijas veidu un devu.

Kļūšana par anesteziologu ir diezgan ilgs un nogurdinošs process, kas parasti prasa 12 līdz 13 gadus ilgu medicīnisko apmācību. Tāpēc nav brīnums, ka šī ir viena no apmaksātākajām profesijām pasaulē!


Lai sasniegtu patiesus panākumus karjerā, ir nepieciešams liels gribasspēks un disciplīna. Tomēr, ja esat apņēmības pilns un gatavs ieguldīt pūles, jūs varat nopelnīt ļoti daudz!

Šī iemesla dēļ ir svarīgi atcerēties, ka augstiem ienākumiem nevajadzētu būt vienīgajam iemeslam, izvēloties karjeru. Ir ļoti daudz parametri, kurus būtu jāņem vērā izvēlētos sev piemērotāko profesiju.

Vai kāds no šiem augsti apmaksātajiem darbiem ir ieinteresējis Jūs? Ieraksti zemāk komentāros un pastāsti arī mums!

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here