Šobrīd atrodos Ventspils LIAA Biznesa Inkubatora koprades telpās un vēlos pastāstīt, kādēļ arī Jums vajadzētu apsvērt iestāšanos biznesa inkubatorā. Ja Jums šķiet ka tas nav domāts Jums, vai nav biznesa ideju, nav atbalsta idejas īstenošanā, tad šis raksts pārliecinās Jūs par pretējo! Starp citu, pirmsinkubācijā ir iespējams iestāties arī privātpersonām kurām ir tikai biznesa ideja, un inkubatora darbinieki Jums palīdzēs to pārvērst reālā biznesā,  sniedzot visu nepieciešamo atbalstu un konsultācijas.

Apskatiet Biznesa Ideju sadaļu, kurā atradīsiet vairāk kā 20+ biznesa idejas gan internetā, gan ārpus interneta.

LIAA Biznesa inkubatoros septembra mēnesī sāksies jaunu biedru uzņemšana pirmsinkubācijā un inkubācijā. Sākumā apskatīsimies ko nozīmē abi šie termini un kādus labumus ir iespējams iegūt pirmsinkubācijas un inkubācijas dalībniekiem:

Pirmsinkubācijas atbalsts:

 • Bezmaksas (100% līdzfinansējums) pieejams fiziskām personām un komersantiem uz laiku ne ilgāk par 6 mēnešiem:
 • sākotnējās biznesa idejas novērtējums
 • individuāli katram pirmsinkubācijas dalībniekam izvirzīti mērķi attīstībai
 • konsultācijas biznesa modeļa pilnveidei
 • biznesa prasmju un iemaņu apguve
 • uzņēmējdarbībai nepieciešamā vide (open office) un biroja aprīkojums
 • citas bezmaksas konsultācijas, apmācības un semināri
 • pirmsinkubācijas atbalsts sākotnēji tiek piešķirts 2 000 euro apmērā

Inkubācijas atbalsts:

 • Pieejams komersantiem uz laiku ne ilgāk par 4 gadiem un kamēr atbalsts veicina attīstību:
 • viss pirmsinkubācijā pieejamais atbalsts (bezmaksas – 100% līdzfinansēts)
 • individuāli katram biznesa inkubatora dalībniekam izvirzīti mērķi attīstībai
 • dažādi pakalpojumi (testēšana, prototipēšana, mājas lapu izveide, tirgus izpēte u.c.) (50% līdzfinansēts)
 • ekspertu konsultācijas (50% līdzfinansēts)
 • iespēja pretendēt uz mentoru atbalstu (bezmaksas – 100% līdzfinansēts)
 • iespēja pretendēt uz grantu ar līdzfinansējumu 50% apmērā no attiecināmajām izmaksām:
 • līdz 10 000 euro apmērā pakalpojumiem (prototipēšana, testēšana, ekspertu konsultācijas u.c.)
 • līdz 5 000 euro apmērā aprīkojuma (iekārtu, materiālu un izejvielu) iegādes izmaksu segšanai (no otrā inkubācijas gada)
 • inkubācijas atbalsts sākotnēji tiek piešķirts 20 000 euro apmērā

Mana pieredze Ventspils biznesa inkubatorā

Arī es esmu bijis LIAA Biznesa Inkubatora klients. 2017. Gada trešajā ceturksnī iestājos Ventspils biznesa inkubatorā ar ideju “tirdzniecības platforma Latvijā ražotām lietām”. Uzreiz varu pateikt ka šo ideju es īsti nenovedu līdz galam, jo veicot tirgus izpēti atradu jau esošu un strādājošu platformu, kura jau sniedza šāda veida pakalpojumus. Izvērtējot šīs platformas pārdošanas apjomus (katram ražotājam pieejams pārdoto preču skaits) un Latvijas tirgus apjomus, tomēr nolēmu šo ideju neīstenot. Interesanti, ka pēc izstāšanās no Biznesa inkubatora es tomēr izveidoju savu Dropshipping interneta veikalu DiscoverLatvia.eu, kas ir ļoti līdzīgs idejai ar kuru darbojos Biznesa inkubatorā.

Ventspils biznesa inkubatora biedrs kopumā biju apmēram trīs mēnešus. Šo trīs mēnešu laikā es ieguvu jaunus biznesa kontaktus, jaunas zināšanas dažādās nozarēs, apmeklēju apmēram 6 pasākumus un izglītojošas lekcijas no dažādu nozaru profesionāļiem. Visspilgtāk atmiņā ir palikušas 3 dienu prakstiskās apmācības “Biznesa skola”. Šajās apmācībās trīs dienu garumā visi inkubatora biedri strādāja pie savām biznesa idejām gan individuāli, gan grupās, palīdzot viens otram attīstīt biznesa idejas.

Šajās trīs dienās tika iegūtas ļoti daudz pozitīvas emocijas, noslīpētas daudzas biznesa idejas un iegūta pārliecība ka “es šeit neesmu viens”. Biznesa inkubatorā Jums būs gatavs palīdzēt ikviens- gan tā darbinieki, gan citi inkubatora biedri. Atrodoties šo motivēto, entuziastisko un strādīgo cilvēku vidū arī Jūs kļūsiet labāks.

5 Iemesli Kādēļ iestāties kādā no LIAA Biznesa Inkubatoriem

Tagad apskatīsimies uz pieciem nozīmīgākajiem iemesliem kādēļ tieši Jums vajadzētu apsvērt iestāšanos kādā no LIAA Biznesa Inkubatoriem.

Jūsu ģeogrāfiskajai atrašanās vietai nevajadzētu būt problēmai, jo LIAA Biznesa Inkubatori ir visās Latvijas lielākajās pilsētās: Bauska, Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Kuldīga, Liepāja, Madona, Ogre, Rēzekne, Sigulda, Talsi, Valmiera, Ventspils.

 

 1. Iemesls kādēļ iestāties LIAA Biznesa Inkubatorā: Kontakti

Teiciens ka biznesā svarīgākie ir kontakti ir samērā patiess. Lai Jūsu biznesa ideja izdotos, Jums noteikti būs nepieciešami kontakti, kas Jums palīdzēs dažādās biznesa izveides un darbības fāzēs. LIAA Biznesa inkubatori ir lieliska vieta kur iegūt kontaktus dažādās nozarēs, jo šeit pulcējās daudzu nozaru pārstāvji. Piemēram, Jūs vēlaties uzsākt savu biznesu kas ražo koka rotaļlietas bērniem. Visticamāk ka Jums pašam būs pieredze kokapstrādē, bet trūks pieredzes grāmatvedībā, mārketingā, pārdošanā un citās jomās. Biznesa inkubatorā Jūs noteikti atradīsiet nepieciešamos kontaktus ikvienā no šajām nozarēm. Inkubatoru darbinieki arī varēs Jums sniegt konsultācijas Jums svešajās nozarēs, kā arī ieteiks cilvēkus – mentorus, pie kuriem meklēt palīdzību.

 1. Iemesls kādēļ iestāties LIAA Biznesa Inkubatorā: Uzņēmēju kopiena

Arī šo iemeslu sākšu ar teicienu “Jūs esat vidējais no pieciem cilvēkiem ar ko visbiežāk kontaktējaties”. Vai bijāt iepriekš dzirdējuši šo teicienu? Vai esat kādreiz aizdomājušies par cilvēkiem ar kuriem Jūs kontaktējaties visbiežāk un kādas ir Jūsu kopīgās intereses un sarunu temati? Biznesa inkubators ir lieliska vide, kurā Jūs varat iepazīties un kontaktēties ar esošajiem un topošajiem uzņēmējiem. Biznesa inkubatoru dalībnieku vidū ir arī daudzi pieredzējuši uzņēmēji, kas ar lielāko prieku dalīsies ar Jums savās zināšanās un pieredzē.

Jo biežāk Jūs komuciēsiet ar cilvēkiem no biznesa vides, apspriedīsiet idejas un padarīto, jo labāks Jūs kļūsiet pats.

 1. Iemesls kādēļ iestāties LIAA Biznesa Inkubatorā: Finansējums

Viens no populārākajiem priekšstatiem par Biznesa Inkubatoriem: uzņēmumi kas atrodas biznesa inkubatoros saņem bezmaksas naudu. Daļēji tā ir taisnība, jo Biznesa Inkubatoru dalībnieki saņem dažādus labumus.

Pirmsinkubācijā tiek piešķirs atbalsts 2 000 euro apmērā, kas gan dalībniekiem netiek izmaksāts naudā, bet šī nauda tiek tērēta apmācībās, konsultācijās un pasākumos. Pirmsinkubācijas dalībnieku galvenais uzdevums ir attīstīt savu biznesa ideju un novest to līdz taustāmam rezultātam – uzsākt uzņēmējdarbību.

Ja uzņēmums tiek uzņemts inkubācijā, tad tam ir iespēja saņemt arī materiālu atbalstu uzņēmējdarbībai. Inkubācijas dalībniekiem ir iespējas bezmaksas saņemt visus pirmsinkubācijā pieejamos pakalpojumus, 50% līdzfinansējumu dažāda veida pakalpojumiem (testēšana, prototipēšana, mājas lapu izveide, tirgus izpēte u.c.), 50% līdzfinansējumu ekspertu konsultācijām. Inkubācijas dalībnieki var iegūt grantus ar 50% līdzfinansējumu līdz 10 000 euro apmērā specifiskiem pakalpojumiem (prototipēšana, testēšana, ekspertu konsultācijas u.c.) un līdz 5 000 euro apmērā aprīkojuma (iekārtu, materiālu un izejvielu) iegādes izmaksu segšanai. Inkubācijas dalībniekiem ir iespēja saņemt 50% līdzfinansējumu telpu nomai bez platības ierobežojuma. Telpas var atrasties jebkurā vietā.

Iestājoties Biznesa Inkubātorā Jūs noteikti būsiet ieguvējs. Jums būs iespēja apmeklēt daudzu dažādu nozaru professionāļu lekcijas, Biznesa Inkubatora rīkotos iekšējos pasākumus, varēsiet saņemt mentor konsultācijas. Un starpcitu, pasākumos var pa velti iedzert gardu kafiju un panašķēties ar uzkodām!

 1. Iemesls kādēļ iestāties LIAA Biznesa Inkubatorā: Mentori

Sākumā noskaidrosim kas īsti ir mentors. Mentors ir ceļvedis biznesa pasaulē – skolotājs ar pieredzi biznesa vadīšanā un organizēšanā. Mentorings ir savstarpējas attiecības, kas veidotas ar nodomu nodot specifiskas zināšanas un dzīves gudrību no viena indivīda otram indivīdam.

Biznesa inkubatoru darbinieki būs Jūsu pirmie mentori, kas sniegs vērtīgas konsultācijas dažādās nozarēs. Viņi palīdzēs Jums attīstīt Jūsu biznesa ideju, izteiks savus priekšlikumus biznesa idejas uzlabošanā un pastāstīs par darbībām kuras būtu jāveic lai biznesa attīstīšana noritētu pēc iespējas ātrāk.

Ja Jums būs nepieciešama kādas konkrētas nozares eksperta palīdzība, tad Biznesa Inkubatora dalībnieki palīdzēs Jums atrast mentoru attiecīgajā nozarē un konsultācijas pie šī professionāļa Jums būs bez maksas vai ar 50% līdzfinansējumu.

 1. Iemesls kādēļ iestāties LIAA Biznesa Inkubatorā: Vērtīgas apmācības

Piektais iemesls, kas jau vairākas reizes iepriekš ir pieminēts ir apmācības. LIAA Biznesa Inkubatoru dalībniekiem ir pieejamas regulāras, dažāda veida apmācības. Apmācību temati ir ļoti dažādi sākot ar grāmatvedību, beidzot ar Digitālo mārketingu un sociālajiem tīkliem.

Aplūkosim kādas apmācības un semināri ir notikuši Ventspils LIAA Biznesa Inkubatorā pēdējā laikā (informācija ņemta no Ventspils Biznesa Inkubatora Facebook lapas):

 • Seminārs “Piķis nav problēma” jeb finansējuma avoti biznesa idejas relizācijai, kurā varēja uzzināt par inovāciju ekosistēmas uzbūvi, tajā pieejamiem finansējuma avotiem un iegūt informāciju par finanšu piesaistes kritērijiem, iespējām saņemt atbalstu Latvijā un praktiskiem rīkiem finansējuma piesaistei.
 • Seminārs “Digitālais mārketings”, kurā varēja uzzināt kā digitālais mārketings var palīdzēt Tavam biznesam, kādus kanālus izvēlēties un piedalīties praktiskā darbnīcā, lai iejustos vidē un saprastu pirmos izaicinājumus.
 • Seminārs “Efektīva un pārliecinoša publiskā uzstāšanās” par pārliecinošu publisko runu un efektīvu prezentāciju.
 • Seminārs “Zīmola stāsta veidošana un radošuma veicināšana uzņēmumā” biznesa inkubatora klientiem, jaunajiem uzņēmējiem un citiem interesentiem par zīmola veidošanas pamatprincipiem, mārketingu, radošuma veicināšanu uzņēmumā.

Jāpiemin, ka visi lektori ir praktiķi un nozares eksperti, nevis cilvēki, kuriem nav praktiskās pieredzes biznesā. Šie ir tikai daži no izglītojošajiem un noderīgajiem semināriem, kas pēdējā laikā ir notikuši Ventspils Biznesa inkubatorā. Šāda veida pasākumi notiek regulāri, visos 15 LIAA Biznesa Inkubatoros Latvijā.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here