Paņem tasi kafijas, atslābinies un izlasi Top 6 pasīvās peļņas veidus, kas Tev palīdzēs saņem papildus ienākumus, nepatērējot tavu laiku un enerģiju.

Diemžēl ir tikai pāris strādājoši veidi, kā kļūt bagātam bez piepūles, tāpēc šī nav pamācība kā to izdarīt nakts laikā, taču no labās puses – Tu vismaz neattapsies cietumā! 

Pāris vārdos, pasīvie ienākumi ir konstanta papildu ienākumu plūsma, kas Tevi nespiež izmantot nemainīgu darba grafiku.

Atslēga ir darbos, kas neprasa lielu piepūli un pārdod vairāk reižu gabalā. 

Tie var būt pastāvīgi projekti vai patstāvīga biznesa uzsākšanas idejas: pamēģini tos un skaties, vai tie ir domāti Tev.

Pasīvo ienākumu princips ir ļoti interesants – jo vairāk laika tajos ieguldīsi šodien, jo labāku samaksu saņemsi rīt un vēl daudzus gadus pēctam. Sāc veidot savus pasīvos ienākumus jau šodien un nodrošini papildus ienākumus visam mūžam – bez nekādām virstundām. Es jau to daru!

Top 6 pasīvo ienākumu idejas

1Ieguldi naudu P2P jeb savstarpējo aizdevumu platformās

Šobrīd neapšaubāmi visvieglākais veids kā izveidot pasīvos ienākumus ir naudas ieguldīšana P2P jeb savstarpējo aizdevumu platformās. Tādas P2P platformas kā VIAINVEST un Mintos piedāvā iespēju ieguldīt naudu un pelnīt līdz pat 12% gadā no saviem ieguldījumiem.

Brīvo līdzekļu investēšana savstarpējo aizdevumu platformās ir viens no drošākajiem investīciju veidiem, kāds šobrīd ir pieejams. P2P platformās ieguldītie naudas līdzekļi parasti tiek apdrošināti ar naudas izpirkšanas garantiju, kas nozīmē, ka Jūsu ieguldītie līdzekļi būs drošībā.

P2P aizdevumu platformu skaidrojums

Lai izprastu kā strādā P2P savstarpējo aizdevumu platformas, apskatīsim šo shēmu, ko ir sagatavojusi Mintos platforma:

Mintos ir savstarpējo aizdevumu platforma, kas piedāvā jaunu iespēju, savedot kopā investorus, kuri vēlas investēt brīvos līdzekļus, ar cilvēkiem, kuriem ir vajadzīgi līdzekļi savu mērķu piepildīšanai. Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, Mintos piedāvā investoriem investēt aizdevumos, kurus izsnieguši kredītu izsniedzēji, kas ir pieslēgušies Mintos platformai.

Kādas ir labākās P2P platformas?

PlatformaInvestīciju atdeve gadāPlatformas apskatsAtvērt kontu
NEO Finance
14%
NEO Finance Platformas apskatsatvērt kontu
VIAINVEST
12%
VIAINVEST Platformas apskatsatvērt kontu
MINTOS
11,5%
Mintos Platformas apskatsatvērt kontu
PeerBerry
11%
Apskats nav pieejamsatvērt totalizatora kontu
Crowdestor
11%
Apskats nav pieejamsatvērt kontu

2Pārdod sevis radīto saturu (stock)

Mājaslapām, reklamētājiem, pašizdevējiem un aplikāciju veidotājiem – visiem vajag sekundāru saturu, sākot no attēliem līdz mūzikai, video vai skaņas efektiem. Ja Tu pavadi savu brīvo laiku filmējot, skicējos vai dziedot, šis var būt Tavs risinājums.

Kā Tu vari veidot saturu?

Ej cauri saviem vecajiem projektiem – ir liela iespēja, ka Tev jau ir daudz iepriekš-neizmantotu attēlu un video kadru.

Ja nē, sāc tos veidot! Fotogrāfē, filmē īsus klipus un uzliec austiņas mūzikas veidošanai.

Tu vari arī maksimāli izmantot laiku, ko pavadi starp cilvēkiem. Uztaisi bildi ar putainu karsto šokolādi, kuru grasās pagaršot kāds Tavs draugs vai ar skaisto saulrietu, ko redzēji dodoties mājās no kāda pasākuma!

Kā Tu vari savu saturu publicēt internetā?

Publicē savus darbus dažādās “stock library” mājaslapās, kas ir domātas, lai to lietotāji meklē, izvēlas un samaksā par tiem. 

Kur pārdot fotogrāfijas – 10 fotobankas papildus peļņai

Autorarlīdzība parasti ir neliela, tāpēc Tev vajadzēs “uzbūvēt” darba banku pirms darītais sāks atmaksāties. Noder paskatīties, kas konkrētā momentā ir populārs vai vienmēr ir pieprasīts, un pakļauties šiem trendiem.

Tev nevajag vienmēr būt profesionālim, lai veiksmīgi darboties ar stock: nišas idejas ir tikpat pieprasītas kā nevainojams izpildījums. Paturi prātā foto, logotipus, saukļus, uzlīmes, ikonas, piespraudītes, banerus un skaņas! Nav nekāda limita!

Zīmoli vienmēr meklē saturu, kas tiem palīdz pārdot savu produktu, tāpēc Tavas mērķauditorijas ir svarīga lieta, ko paturēt prātā.

Vietas, kur publicēt savu saturu

Shutterstock: foto, video, ilustrācijas, mūzika

Getty Images: foto, video, ilustrācijas, audio

DreamstimeAdobe StockPicfair: foto

Patternbank: auduma dizains

LINE: emoji, uzlīmes

DafontMyFonts: tipogrāfija

Envato: viss, sākot no grafikām līdz tīmekļa motīviem un mūziku.

Lai gan tas nav tik vienkārši kā izmantot stock mājaslapas, Tu savu mūziku un skaņas efektus vari pārdot arī iTunes un Soundcloud, un jebko citu – savā paša mājaslapā/veikalā. 

Dažas mājaslapas Tev var prasīt iesniegt Tavus labākos piemērus pirms Tevi pieņems kā līdzstrādātāju. Ja kāda mājaslapa Tevi noraida, mēģini nākamo!

3Uzraksti e-Grāmatu

Ja Tu aizraujies ar izdošanu, tad digitālā puse nav tik svarīga – tiešsaistes izdošanas process ir relatīvi vienkāršs un bez riska.

Pareizi apejoties ar tiešsaistes izdošanu var Tev nodrošināt kādu naudas summu un palīdzēt Tavai nākotnei (daloties ar saiti savā CV ir diezgan iespaidīgi!).

Kā uzrakstīt e-Grāmatu?

Tavs slepeni turētais īso stāstu krājums ir laba lieta, ar ko sākt. Ja Tu to dari naudas dēļ, nevis Pulicera balvas, skaties, kas šobrīd labi pārdodas un strādā, raugoties uz to.

Pārskati best-selleru sarakstus, bet nekoncentrējies uz daiļliteratūru. Ir saraksts ar visu, sākot no politikas līdz pokeram, tāpēc, ja ir kāda tēma, ko labi pārzini (piemēram, kaut kas saistīts ar Tavām studijām vai hobijiem), izmanto to.

Veido savu Insta capital. Ja Tev ir noturīga tiešsaistes publika un Tu arī esi profesionāls skeiteris, kāpēc lai nekoncentrētos uz aizraujošu “kā skeitot kā Tonijs Havks?” pavērsienu?

Galvenās izdevniecības vietas pieņem .doc failus, (paskaties bezmaksas Word alternatīvas), bet ja Tu vēlies būt lielākā kontrolē par savu grāmatu izskatu – un māki darboties ar HTML – pamēģini Sigil eBook editor. Amazon ir rīki arī komiksu un bērnu grāmatu veidošanai.

Tiklīdz kā Tev ir fails, Tev vajag platformu. Lai nokļūtu Amazon sarakstā, Tev vajadzēs izmantot kindle route.

Citām mājaslapām ir Smashwords, kas izplešas daudzās kompāniju līnijās, ieskaitot Waterstones un iBooks. Izmanto abas platformas, lai nodrošinātu savas izredzes.

Kā dabūt e-Grāmatu tirgū?

Tas ir viegli. Grūtāk ir tikt atrastam. Uzrakstīt pāris vārdus un tiem uzlikt vākus Tevi neizveidos par best-seller – Tev vajadzēs daudz koncentrēties uz tā pamanīšanu.

Digitālajā vidē cilvēki tiešām bieži vērtē grāmatu pēc tās vāka – tāpēc izmanto laiku, lai tam liktu izskatīties profesionālam. Ir daudz bezmaksas attēlu apstrādes vietņu, ko Tu vari izmantot, lai to panāktu. 

Arī neaizmirsi uzlabot savas grāmatas aprakstu un atslēgvārdus, lai palielinātu Tavas izredzes tikt atrastam internetā un veicinātu pārdošanu.

Bet pats svarīgākais (vismaz ar Amazon) ir savai grāmatai nopelnīt godīgas atsauksmes, tāpēc grāmatas beigās vienkārši prasi vai iedrošini lasītājiem sniegt viņu recenziju (paprasi to arī savai ģimenei un draugiem, ja tas ir nepieciešams!). 

Paskaties mūsu pilno pamācību par to, kā publicēt e-Grāmatu!

4Uztaisi pats savu aplikāciju!

Runājot par pasīvo ienākumu idejām, ši ir diezgan laba izvēle. Jautājums nav par to, vai pelnīsi miljonus (kas, piedod, ir mazticami), bet drīzāk, vai Tev vajadzēs profesionālu kodētāju. Pārsteidzošā kārtā atbilde ir – nē.

Kā izveidot aplikāciju?

Ja Tev jau prātā ir funkcionējoša aplikācija (tā kaut ko ir panākusi vai tai labi strādā komunikāciju sistēma, kamera vai citi sistēmas rīki), Tev vajadzēs iemācīties datorlietotāju valodu vai atrast kādu, kurš tajā jau runā un sadalīt jūsu ienākumus.

Līdz tam momentam, MIT bezmaksas datoram domātais App Inventor ļaus Tev palīdzēt “uzcelt ķieģeļus” tā vietā, lai parādītu tikai kodēšanas opcijas.

Ja Tava lieta ir spēles, ir iespēja veidot profesionālas aplikācijas – vai tās ir kā Sonic (nebeidzamas trases) vai arī Angry Birds, kur praktiski nav nepieciešama kodēšana.

Tev vajadzēs atrast ‘game engine’ (spēles dzinēja): komplektu, kas Tev palīdzēs veidot dizainu, attīstīt un izveidot aplikācijas no Tava datora. 

Tādu ir daudz, ieskaitot bezmaksas aplikāciju Unity, kas ir drag-drop draudzīga un atbalsta daudzplatformu publicēšanu (uzbūvē to vienreiz un vienlaicīgi to “palaid” iOS, Android un datora versijā, kas ir vajadzība, ja vēlies palielināt potenciālo pārdošanu).

Kā var pelnīt ar aplikācijām?

Tu vari pelnīt, liekot cilvēkiem maksāt par Tavu aplikāciju, izveidojot aplikācijā esošus pirkumus (papildus dzīvības, mājienus vai epizodes) vai arī ievietojot tajās reklāmas. 

Tomēr Tu pazaudēsi naudu maksājot veikalam, pietam, izmantojot Google Play un iTunes, Tev vajadzēs maksāt izstrādāja priekšapmaksu, lai Tava aplikācija tiktu publicēta. 

Lai gan Tev nevajag būt viszinim, būt entuziastiskam aplikāciju lietotājam palīdz Tavam iekārotajam tirgum. Ir noderīgi, ja Tavā īpašumā ir dažādu platformu telefoni/planšetes, bet ir arī daudz citu veidu, kā izmēģināt aplikācijas virtuālās ierīcēs.

Piefiksē, kas Tev nepatīk aplikācijās, kuras regulāri izmanto vai opcijas, ko neesi vēl iepriekš redzējis. Atrast nišu ir grūti, bet tas var būt veids, kā Tu nopelnīsi daudz naudas.

Ja Tu nopietni vēlies pelnīt pienācīgus pēcdarba ienākumus, Tev vajadzēs izveidot vairākas aplikācijas.

5Partnermārketings jeb Affiliate mārketings

Kā strādā partnermārketings?

Partnermārketinga mājaslapa praktiski ir mājaslapa vai blogs, kurā tiek ievietoti citu uzņēmumu produkti vai pakalpojumi ar nolūku novirzīt cilvēkus uz šo biznesu mājaslapām.

Tev vajag pievienot īpašas izsekošanas saites Tavā paša mājaslapā, vai izcelt tos sociālajos medijos. Ja kāds uzspiež uz Tavas saites – un nopērk kaut ko – Tu iegūsti komisijas maksu no pārdotajiem produktiem.

Tev nevajag tērēt laiku ar produktu glabāšanu un piegādi, par cik veikali parasti paši ar to tiek galā. 

Tas var būt diezgan ienesīgi, pārsniedzot pat pasīvos ienākumus, taču tādā gadījumā Tev vajadzēs ieguldīt vairāk laika un pūles, lai nokļūtu līdz tam līmenim.

Daudzi mazumtirgotāji izmanto partnermārketingu – par to informāciju viegli var atrast sērfojot Google -, bet ja Tu pievienojies tīklam, Tev vajadzēs ielogoties tikai vienreiz, lai iegūtu piekļuvi daždažādākiem veikaliem un produktiem, tādējādi Tu tērēsi mazāk laika klikšķinot un vairāk – saņemot tos.

Iesācējiem iesakām pamēģināt Awin.,

Pirmie Soļi Partnermārketingā: Iesācēju Pamācība Veiksmīga Partnermārketinga Biznesa Uzsākšanai

Kādā veidā iegūt maksimālos rezultātus?

Tas labi strādās, ja Tev jau ir lapa, veikals vai sociālo mediju profils, kuram jau ir auditorija, un ja produkti, kurus Tu popularizēsi ir saistīti ar Tavu jau eksistējošo saturu.  

Savā blogā publicē atsauksmes visam, ko Tu pērc tiešsaistē un neaizmirsti pievienot ‘buy now’ saites. Vai arī pievieno atsevišķu lapu, ko vari nosaukt par ‘bookstore’, kurā atrastos Tavi mīļākie produkti un iemesli, kāpēc Tu tos vērtē.

Labas atsauksmes ir svarīgas un iekļauj būtiskas detaļas par to, kas Tev par produktu patika un kāpēc ir vērts to iegādāties. Tām vajadzētu būtu garākām par vienu rindkopu, bet ne tik garām, ka Tu pazaudē lasītāju pārdošanas žargona dēļ.

Mums ir pamācības, izveidot pašam savu mājaslapu, kā pelnīt naudu blogojot un kā pelnīt sociālajos medijos, lai palīdzētu Tev uzsākt!

6Produkti, ko veido pēc pieprasījuma (Dropshipping)

Kas ir Drop Shipping? Kā ar to Pelnīt Naudu Internetā?

Pēdējā no mūsu pasīvo ienākumu idejām ir nedaudz kā studentu klasika.

Sākot ar t-krekliem līdz bērnu priekšautiņiem, ir veikali, kas piedāvā pielāgojamu apģērbu un aksesuārus: iespēja to panākt pārdot ir atkarīga no Tavas iedvesmas došanas klientiem.

Kā pārdot šādus produktus? 

Viena no plašāk zināmākajām tirgus vietām ir Printful, kas pārdod gandrīz kā visu, kam nekas nav virsū. Neraugoties uz veikalu, ko izvēlies, piereģistrējies pārdevēja profilam (lai pārdotu caur veikalu) vai veikala profilam (lai pārdotu no sava paša mājaslapas).

Publicē savas labākās ilustrācijas, foto vai jokus, un izvēlies kuri produkti var tikt pielāgoti un veidoti ar Tavu mākslu. Ja kāds nopirks produktu ar Tavu dizainu, Tu saņemsi daļu no preces summas – un Tev neko nevajadzēs ražot, uzglabāt vai piegādāt.

Tev pat nav obligāti jādomā pašam savas idejas: ja Tava iedvesma ir tikko izsmelta, Tu tā vietā vari rindot citu cilvēku pielāgojamos produktus, lai saņemtu nodošanas maksu.

Izvēlies piemīlīgas vai smieklīgas bildes, logotipus un citātus, kas ir saderīgas ar vairākiem produktiem. Jo elementārāk, jo labāk. 

Vēl viena laba ideja ir fotografēt savus radītos brīnumus un reklamēt tos sociālajos medijos. Palūdz kādam draugam uzvilkt kreklu ar Tavu ģeniālo citātu un dalies ar to ar saviem sekotājiem.

Tu vari ievietot bezmaksas sludinājumus lielākajā daļā no pārdošanas platformām, kuras mēs pieminējām, bet katra no tām pieprasīs samaksu savā veidā – pārbaudi to pirms reģistrēšanās.

Arī ir iespējamas starptautiskas nodokļu formas, ar kurām var nākties cīnīties, ja Tu nevēlies, lai valdība bauda daļu no Taviem ieņēmumiem. 

Ir neskaitāmu veidu, kā uzsākt biznesu un tad snaust, kamēr Tu saņem savus papildu ienākumus. Droši izmanto un papildini mūsu ieteikumus, vai pievieno savus komentāros. Informējiet mūs par to, kā jums sokas tālāk!

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here