Esi vēlējies, kaut varētu nopelnīt esot mājās?

Tu to vari, ja Tev ir veiksmīgs blogs. Tomēr šobrīd internets ir pārpildīts ar blogiem. Tiek lēsts, ka pasaulē šobrīd ir vairāk nekā 600 miljonu aktīvu blogu.

Diemžēl, ļoti daudzi no tiem paliek neievēroti. Izvairies no tā, iemācoties, kā kļūt par veiksmīgu blogeri,- tādu, kas pievērš citu uzmanību. Kļūsti par blogeri, kura profilu cilvēki apskata regulāri!

Neesi pārliecināts, ar ko sākt? Tas ir vienkārši!

Aplūko šos 7 padomus, kuros uzzināsi, kā uzsākt veiksmīgu blogu:

  1. Atrodi platformu

Pirms Tu sāc rakstīt savu pirmo bloga rakstu, Tev vajadzēs izvēlēties platformu, kurā to veidot. Paturi prātā, ka Tava izvēle uz mūžu iespaidos to, kā Tu darbosies ar sava bloga lapu (joks! Tu vienmēr varēsi pārcelt savu lapu uz citu platformu!)

Piemēram, lai darbotos ar WordPress Jums būs jāapgūst šīs platformas lietošana, kas var aizņemt nedaudz laiku, bet šī platforma piedāvā vislielāko elastību, pateicoties tās spraudņiem un tēmām. Tajā pašā laikā Wix piedāvā mazāk spraudņus un pielāgošanas iespējas, bet tai ir unikāls, AI-centrēts vietnes veidotājs.

Sarindo visas svarīgākās iezīmes un spraudņus, kas Tev ir vajadzīgi, it īpaši tos, kas domāti SEO, čatbotiem un dizainam. Izsver, kura platforma Tev nodrošinās vairāk iespējas, un kurā Tu jutīsies visērtāk.

  1. Zini savu nišu

Viens no iemesliem kādēļ daudzi blogi paliek neievēroti ir fakts, ka viņi nekoncentrējas uz konkrētu jomu. Izvairies no šīs problēmas, atrodot savu nišu un mērķauditoriju. Precizē to vairāk pārskatot Tava bloga apmeklētāju statistiku – pārbaudi Tavas auditorijas vecumu, lokāciju un citas svarīgas demogrāfiskās iezīmes.

Neraksti par pilnīgi visu savā jomā. Jā, Tavs blogs var būt par videospēļu jaunumiem, bet tas nenozīmē, ka Tev vajadzētu publicēt rakstus par visām videospēļu ziņām. Seko līdzi Reddit un Twitter un vēro, par kādiem tematiem cilvēki vēlas lasīt un diskutēt tieši šajā momentā.

  1. Dažādo saturu

Jā, Tava bloga primārais fokuss būs rakstīts teksts, bet Tev nevajadzētu apstāties tikai pie tā. Sadali rindkopas un tām pa vidu ieliec fotogrāfiju. Tas novērsīs vienveidību un pacels Tava ieraksta izklaides elementu. Attēli arī var palīdzēt izglītot cilvēkus, it īpaši tos, kuri balstās uz vizuālu materiālu, lai izprastu saturu.

Ja vari, izmanto arī video.

Līdz 2021. gadam video būs sasnieguši vairāk kā 82% no internetvides, kas ir ticami, ņemot vērā, ka video ir ātrāks un vieglāks veids kā uztvert informāciju, salīdzinājumā ar bloga ierakstiem. Dažas kompānijas, kā, piemēram, Wired ir gan video apskatu, gan padziļinātāks rakstveida saturs.

Kāpēc nepaspert soli arī eksperimentālo tehnoloģiju virzienā? Dažādo savu saturu, pievienojot VR un AR rīkus? Izmanto aptaujas un aizpildāmas anketas, lai iedrošinātu savstarpēju kontaktu ar saviem lasītājiem un bloga apmeklētājiem.

Dienas beigās, Tavam blogam vajadzētu būt kam vairāk, kā vienkārši blāķim ar tekstu.

  1. Ieguldi SEO

Tev var būt visskaistāk dizainētā lapa un visizklaidējošākais saturs pasaulē, bet tas neko nenozīmēs, ja cilvēki nevarēs Tevi atrast. Tava lapa noputēs, ja Tu nespēsi palielināt apmeklētāju statistiku, un tas pieprasa ekspertīzes, autoritātes un uzticības pastiprināšanu.

Tu to vari panākt, izmantojot SEO (Search Engine Optimization).

Uzticamas un drošas internetvides platformas piedāvā izmantot rīkus kā Yoast SEO, lai pārbaudītu Tava bloga ierakstus, metadatu aprakstus, ALT atribūtus un virsrakstus. Izmanto Google Keyword Planner, lai identificētu, kādus atslēgvārdus prioritizēt un veido saturu, izmantojot tos. Sazinies ar citiem cilvēkiem, kuriem ir blogs, un meklē sadarbību, lai nodarbotos ar viesu ierakstu iespējām un dalīšanos ar saitēm.

Ja Tu izmanto sociālos medijus, iedrošini cilvēkus dalīties ar Tavu saturu. Savā saitē izmanto kārtīgas lead generation (jaunu klientu piesaistes) taktikas un formas, lai pastiprinātu savu e-pasta reklamēšanas stratēģiju.

  1. Izglīto un izklaidē

Vienmēr pirmajā vietā liec divus mērķus: izglīto savus lasītājus un saglabā viņiem prieku lasīt tavu blogu. Lasot Tavu blogu, nevajadzēju justies kā lasīt blāķi ar tekstu skolas mācību grāmatā. Tomēr, lai cik gan viegli un plūstoši tas ir, katrā Tavā ierakstā tāpat vajadzētu būt nozīmīgai daļai ar noderīgu informāciju un saturu.

Viens no labākajiem piemēriem ir affiliate mārketings. Tā ir sistēma, kurā vari pelnīt, izglītojot cilvēkus par saviem produktiem.

Šis viss ir par produktu apskatu veidošanu ar mērķi vidusmēra lasītājam pasniegt labu priekšstatu par to, vai viņiem produktu pirkt vai nē. Ja viņi noklikšķina uz affiliate saites Tavā apskatā un iegādājās produktu, Tu iegūsi komisijas naudu.

Šeit Tu vari izlasīt par affiliate mārketinga pamatus un taktikas.

  1. Ierosini lasītājiem būt interaktīviem

Neatļauj savam blogam būt vienpusējai platformai. Iedrošini savus lasītājus iesaistīties, jo tas var palīdzēt saistībā ar SEO, zīmola atpazīstamību un lasītāju lojalitāti.

Neesi pārliecināts, kurš no pieciem tematiem ir interesants? Izveido aptauju un vaicā saviem lasītājiem! Tad Tu pārliecināsies, kura izvēle viņiem patiks visvairāk.

Vai Tu publicēji vienreizēju 2000 vārdu apskatu par pēdējo pasaulslaveno filmu? Lūdz cilvēkiem ar to dalīties ar saviem filmu fanu draugiem un vienmēr aicini viņiem pievienot komentārus – atslēgvārdi komentāru sadaļā palīdz!

  1. Reklamē savu blogu

Ja SEO ir dzinējs, atbilstošs mārketings ir raķete, kas dzīs Tavu blogu uz priekšu.

Netērē laiku un intensīvi dalies ar sava bloga ierakstiem sociālajos tīklos, forumos un lapās kā Reddit. Pievieno saiti uz savu blogu savos sociālo mediju profilos. Ja Tev ir profils Facebook, reklamē savus ierakstus, lai pat cilvēki, kuri nav Tavi aktīvākie sekotāji, atklāj Tavu saturu.

Vēlreiz un vēlreiz, iedrošini cilvēkus stāstīt citiem par Tavu saturu. Sadarbojies ar citiem blogeriem un palūdz, lai viņi piemin Tavu blogu nākamajā reizē, kad viņi publicē savu ierakstu.

Ja Tev priekš tā ir budžets, ieguldi naudu PPC kampaņās. Ar apmaksātām reklāmām var iespaidīgi uzlabot Tava bloga atpazītamību un parūpēties par apmeklētāju statistikas palielināšanos.

Tomēr, paturi prātā, ka apmeklētāju plūsmas iegūšana ir tikai pats sākums. Parūpēšanās, ka cilvēki turpina būt ieinteresēti Tavā blogā ir daudz svarīgāks faktors, pie kā piestrādāt.

Tagad Tu zini kā būt veiksmīgam blogerim!

Iemācīties, kā kļūt par veiksmīgu blogeri nav viegli, bet šie 7 padomi var Tev palīdzēt iesākt savu ceļu! Nebaidies eksperimentēt. Ir pilnīgi normāli kavēties, mēģinot savus spēkus dažādās vietnēs. Atceries, ka WordPress un Wix ir labas bezmaksas platformas, ar kurām sākt veidot savu blogu.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here