8 Jaungada Apņemšanās Mazā Biznesa Īpašniekiem

Ir sācies jauns gads un ir īstais laiks lai atskatītos uz iepriekšējā gadā paveikto un plānot ko mainīt jaunajā, 2018. gadā.

0
628

Kad cilvēki domā savas jaunā gada apņemšanās, tās parasti ir “vairāk sportot”, “pavadīt vairāk laiku ar ģimeni un draugiem”, “vairāk ceļot”. Šīs apņemšanās attiecas uz personisko dzīvi, bet Jums vajadzētu izvirzīt apņemšanās attiecībā uz savu mazo biznesu. Apņemšanās ir lēmums darīt kaut ko savādāk, lai veicinātu pozitīvas izmaiņas. Atskatieties uz sava biznesa rādītājiem aizvadītajā gadā un izvirziet jaunus mērķus un plānu kā tos īstenot jaunajam gadam!

8Es iemācīšos deleģēt uzdevumus lai varētu paveikt vairāk.

Kā mazā biznesa īpašniekam, Jūsu darāmo darbu sarakstu vienai dienai droši vien nevar uzrakstīt uz vienas a4 lapas. Ir tik daudz lietas ko darīt, ka nezināt ar ko sākt, bet visu gribat paveikt pats, jo neticat ka cits Jūsu vietā to spēs izdarīt vismaz tik pat labi. Tādēļ Jūsu darba diena beidzas labi ja 20:00 un Jūs esat pārguris un Jums neatliek laika nekam citam.

Deleģēšana ir atslēga uz veselīgu darba – atpūtas attiecību. Bet kā pārvarēt vēlmi visu izdarīt pašam un uzticēt daļu no darbiem kādam citam? Kā panākt lai šis darbs tiktu izdarīts korekti un laicīgi? Vienkārši! Veltiet laiku saviem darbiniekiem vai ārpakalpojumu sniedzējiem, lai iemācītu viņiem visu nepieciešamo darba veikšanai. Varbūt tas prasīs mazliet vairāk laika šodien, bet nākotnē tas noteikti atmaksāsies.

7Es iemācīšos pārvaldīt savu naudas plūsmu efektīvāk

Naudas plūsma ir mazo biznesu svarīgākā sastāvdaļa. Patiesībā, kādā pētījumā tika secināts, ka 82% no jaunajiem uzņēmumiem bankrotē sliktas naudas plūsmas pārvaldīšanas dēļ. Gudra un atbildīga naudas plūsmas pārvaldīšana pasargās Jūs no lieka stresa un Jūsu biznesu no pēkšņa naudas trūkuma. Gudra naudas plūsmas pārvaldība ļaus Jūsu biznesam ātrāk attīstīties.

6Es izmantošu interneta mārketinga rīkus

Ir pagājis jau vairāk nekā gads kopš pēdējā ieraksta Jūsu mājaslapas bloga sadaļā? Vai Jūs vēl neesat nomainījuši latus uz eiro cenu lapā savā mājaslapā? Jūsu mājaslapa uz mobilajiem telefoniem rāda ķeburus? Ir pienācis pēdējais laiks, kad Jums vajadzētu sākt izmantot visus noderīgos rīkus ko sniedz interneta mārketings! Tie, starp citu, ir bez maksas un ļaus Jums sasniegt milzīgu auditoriju, kura par Jums nezin pilnīgi neko! E-pasta mārketings, sociālo tīklu mārketings, satura mārketingsmaksa par klikšķi jeb PPC  – vai esat ko dzirdējuši par šiem?

5Es prasīšu atbilstošu samaksu par padarīto

Vai Jums šķiet ka Jūsu produkta vai pakalpojuma cena ir par zemu novērtēta? Ja tā, tad Jums ar steigu ir jāceļ cenas un jāprasa cena, kas atbilst preces/pakalpojuma vērtībai. Jūs noteikti tagad domājat ka cenu celšana liks Jūsu esošajiem klientiem pazust un jauni klienti nepirks Jūsu preci dēļ augstās cenas. Iespējams ka kāds arī pazudīs dēļ jaunajām cenām, bet Jūs varat savu cenu pierādīt ar kvalitāti. Ja Jūsu sniegtie pakalpojumi vai produkti ko pārdodat ir labas kvalitātes, tad cilvēki neriskēs ar eksperimentēšanu, izvēloties citu piegādātāju.

4Es iemācīšos kaut ko jaunu

Jauns gads, jaunas iemaņas. Izvēlieties kādu jaunu iemaņu Jūs apgūsiet 2018. gadā – tā var būt saistīta ar Jūsu biznesu vai arī pilnīgi nesaistīta. Jaunas prasmes apguve pavērs Jums durvis un jaunām iespējām un jauniem kontaktiem. Ja Jūs izvēlēsieties apgūt kādu jaunu svešvalodu, tas dos Jums iespēju komunicēt ar šīs valsts iedzīvotājiem un iespējams arī attīstīt savu biznesu šajā valstī.

3Es katru nedēļu izvērtēšu biznesa rezultātus

Plānošana un analizēšana ir ļoti, ļoti svarīga, ja gribat redzēt kā aug Jūsu mazais bizness. Bieži vien mazo biznesu vadīšana ir ļoti haotiska un ir viegli apjukt ikdienas darbos. Plānošana ir lielisks rīks lai Jūs neapjuktu un vienmēr zinātu kādēļ Jūs darāt to ko darāt. Izvirzīt mērķus katrai nedēļas dienai, nedēļai, mēnesim, gadam. Katru nedēļu izvērtēt vai Jūs esat pietuvojies gada mērķim, sasniedzis dienas un nedēļas mērķus. Šāda plānošana Jums noteikti palīdzēs un pat motivēs Jūs, redzot ka mērķi tiek izpildīti.

2Es atmetīšu to kas nedarbojas un virzīšos uz priekšu

Ja Jūs regulāri plānosiet savu biznesu, Jūs noteikti pamanīsiet lietas kas nedarbojas. Varbūt kāds pārdošanas kanāls dod ļoti niecīgu atdevi, varbūt kāds no Jūsu produktiem ir izgājis no modes vai arī sadarbība ar uzņēmumu “Sens” ir neveiksmīga. Varbūt ir pienācis laiks pārtraukt izmantot šo reklāmas kanālu, tirgot šo produktu vai izbeigt sadarbību. Nevajag izdomāt jaunus velosipēdus un tā vietā lai padarītu to, kas nedarbojas, par ko tādu, kas darbojas, varbūt izmēģināt ko citu? Vajag virzīties uz priekšu, jo Pa ceļam var gadīties kas labs!

1Es regulāri reklamēšu savu biznesu

Tā kā mazā biznesa īpašniekiem ir jādara ļoti daudz darbi, tad reizēm var tikt aizmirsts par sadaļu “mārketings”. Kamēr Jūs domājat par saviem esošajiem klientiem un ikdienas viņiem sniedzat labākos pakalpojumus/preces, Jums nevajadzētu aizmirst arī pastāstīt par to cik labi ir Jūsu preces/pakalpojumi arī citiem. Lai piesaistītu jaunus klientus Jums ir jāizvirza mārketings par prioritāti. Atrodiet laiku lai izveidotu mārketinga plānu vai arī pasūtiet mārketinga plānu pie profesionāļiem. Sāciet aktīvi izmantot sociālos tīklus lai sasniegtu savus klientus. Veidojiet kvalitatīvu saturu par Jūsu uzņēmuma darbību ar ko cilvēki labprāt dalīsies. Stāstiet visiem ko satiekat par savu biznesu.

 

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here