Tev nevajag būt finansu ekspertam, lai saprastu, ka ar ekonomiku kaut kas nav kārtībā, un tradicionālie risinājumi vairs nestrādā. Preces turpina palikt dārgākas, kamēr algas ir nemainīgākas kā jebkad. Vairāk un vairāk cilvēku sāk saprast, ka 8-17 darbs nav risinājums, un, ja viņi vēlas drošāku nākotni, viņiem vajadzēs darīt vairāk. Ieguldījumi ir palikuši izplatītāki starp vidusšķiras cilvēkiem, un ļaudis visapkārt uzsāk savu personīgo biznesu, lai nodrošinātu labāku nākotni sev un savām ģimenēm. Taču uzsākt biznesu nav tik vienkārši, daudz kas ir jāpaveic. Pirmā problēma, ar kuru daudzi saskarās, ir kā finansēt mazu uzņēmumu, jo Tev priekš tā ir nepieciešams kāda veida kapitāls. Tas nav viegli, bet noteikti izdarāms, un turpmākajā tekstā skaidrojam, kā to paveikt.

Dari to pats

Šis var izklausīties ne pārāk orģināli, bet Tava pirmā pieeja sava projekta finansēšanai vajadzētu būt darot to pašam. Šis var Tevi nodarbināt kādu laiku, līdz atrodi plašāku avotu savam finansējumam, bet tas pavisam noteikti var tikt izdarīts. Tu vari šo panākt izskatot savus aktīvus, ja Tev tādi ir, un pārdodot jebko, ko vari, lai dabūtu līdzekļus starta atspērienam un uzsāktu biznesu. Šis ir iemesls,kāpēc naudas krāšana kopš agra vecuma ir lieliska lieta, ko darīt. Tas var būt krājkonts, iekrāts zelts, dzīvoklis vai cits īpašums, kas Tev var sagādāt naudu, un tamlīdzīgi. Tu vari arī pieķerties pie bezprocentu kredītkartēm; tas pavisam noteikti nav vieglākais risinājums, bet tas ir Tavs paša projekts un Tev vienā momentā vajadzēs investēt līdzekļus jebkurā gadījumā.

Kopfinansējums

kickstarter logo

Kopfinansējums ir diezgan populāra pieeja biznesa uzsākšanai pēdējos pāris gados, un pietiekami daudz kompānijas to dara un sasniedz augstus rezultātus izmantojot kopfinansējuma kampaņas. Ja Tavs projekts ir pietiekami radošs un tas ir daudzsološs, Tu uzzināsi, ka daudz cilvēku ir gatavi Tev palīdzēt. Mājaslapas kā Kickstarter.com var Tev palīdzēt sasniegt sava sākumkapitāla galējo mērķi, un viņi ir finansējuši simtiem projektu kopš mājaslapas izveides. Tomēr tas nav ilgtermiņa risinājums un tas tikai Tev palīdzēs uzsākt – turpmāko ceļu nāksies veikt Tev pašam.

Aizņēmumi

Tu jau nojauti, ka ar laiku pieminēšu arī šo. Nevienam nepatīk aizņemties naudu no bankas, bet dažkārt tā ir vienīgā vieta, kur vērsties pēc palīdzības. Par laimi, aizņēmumu ierobežojumi nav tik strikti visās bankās. Dažas piedāvā vienkāršākus nosacījumus un procedūras, bet Tu nekad nevari zināt, kas ar tām nāks klāt.

Banku aizņēmumi nav Tava vienīgā opcija, Tu vari dabūt mantojuma avansu par naudu, kurai jau mēnešiem vai gadiem ilgi nevar piekļūt un ir iestrēgusi, gaidot, kad tiesas sēdē to pārrunās. Testatments ir juridisks process, kurā aktīvi tiek nodoti no mirušās personas uz viņu mantiniekiem, bet šis notiek caur tiesu, kura izlemj, vai visas lietas ir nokārtotas un kuram kas tiks mantots. Mantojuma aizņēmuma opcija var būt noderīga, un, kad Tu beidzot dabūsi savu mantojumu, Tu vari to atmaksāt.

Kamēr citiem cilvēkiem nepatīk banku aizdevumi to augsto procentlikmju rādītāju dēļ, viņiem var nebūt mantojums. Bet ir vēl viena aizņēmuma opcija, kas ir pagaidu mašīnas īpašumtiesību zaudēšana, par ko vari iegūt konkrētu naudas summu. Īpašumtiesību aizdevumiem ir daudz priekšrocības un trūkumu, bet viena no lielākajām priekšrocībām ir fakts, ka aizdevēji nenodot daudz uzmanības kredītvēsturei. Bet gadījumā, ja Tev ir slikta kredītvēsture, Tev iespējams vajadzēs maksāt augstākas procentlikmes.

Draugi un ģimene

Vienmēr ir opcija aizņemties naudu no draugiem un ģimenes, kas visticamāk ir viena no vieglākajām iespējām. Aizņemoties no ģimenes ir ļoti apšaubāmi tas, ka viņi Tev prasīs procentlikmes vai pārtrauks Tev aizdot naudu, ja nokavēsi kādus atmaksājumus.

Taču atcerieties, ka naudas aizņemšanās ir vieglākais veids kā sabojāt attiecības ar saviet tuvajiem, tādēļ labāk izvēlieties variantus, kur Jūs neliekat uz strīpas attiecības ar sev tuviem cilvēkiem.

“Eņģeļu investori” un akseleratori

Šis veids iespējams ir visizplatītākais veids, kā jauni uzņēmumi saņem sākumkapitālu šobrīd, un tas ir viens no skaidrākajiem ceļiem, kā iekrāt naudu uzņēmuma uzsākšanai. Bet Tev ir nepieciešami ļoti labi sakari un spēcīgs, mērogojams modelis, lai ar viņiem varētu sadarboties. “Eņģeļu investors” ir persona vai kompānija, kas Tev praktiski iedos naudu, apmaiņā pret īpašumtiesībām par daļu no Tava uzņēmuma. Tātad, viņiem vajag redzēt to, ka Tavam biznesam ir potenciāls un tas kļūs par kaut ko lielu, padarot ieguldījumu par vērtīgu. Tas pats ir ar akseleratoriem, arī viņi apmaina uzņēmuma akcijas pret sākumfondu. Šis ir kāpēc uzņēmuma plānošanas process un stabila plāna nākotnei uzbūvēšana ir noderīgs, kad Tev būs nepieciešama nauda.

Biznesa ideju konkursi

Uzsākšanas konkursi ir vēl viens lielisks veids, kā iegūtu sākumkapitālu Tava biznesa vajadzībām. Dažiem konkursiem vajag tikai ideju, lai piedalītos, bet tai vajag būt kaut kam ļoti īpašam. Citu nosacījumos ir mērogojama un skaidra bilde par to, kas ar Tavu biznesu notiks nākotnē. Vienalga kuru variantu Tu izmanto, ja Tu izpildi visus nosacījumus un pievieno nepieciešamās detaļas, Tev ir iespēja saņemt finansējumu, kas nepieprasīs atmaksāšanu.

Plāno uz priekšu un strādā ar pilnu sparu

Patiesība ir tāda, ka visi vēlas sākt paši savu biznesu un kļūt par patstāvīgiem uzņēmējiem, bet tikai dažiem tas izdodas. Tas prasa daudz smaga darba un bezmiega naktis, kurās Tu plāno uz priekšu to, kas būs Tava finansiālās drošības atslēga. Tas neizdosies vienā vakarā, un pat ja Tu kādā veidā dabū stabilu sākuma finansējumu, Tev vajag zināt, ko Tu dari. Ja Tu nepievērs uzņēmumam pilnīgu uzmanību un vienkārši ceri uz veiksmi, Tev ir ļoti maza iespēja kļūt veiksmīgam.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here