Katrai paaudzei ir savs dzīves ritms. Vecākā gada gājum cilvēki var tikai nobrīnīties par to, cik ātri jaunieši adaptējas un cik viegli viņi pieņem un apgūst jaunākās tehnoloģijas.

Latvijā pieejamās savstarpējo aizdevumu platformas:

PlatformaInvestīciju atdeve gadāPlatformas apskatsAtvērt kontu
NEO Finance
14%
NEO Finance Platformas apskatsatvērt kontu
VIAINVEST
12%
VIAINVEST Platformas apskatsatvērt kontu
MINTOS
11,5%
Mintos Platformas apskatsatvērt kontu
PeerBerry
11%
Apskats nav pieejamsatvērt totalizatora kontu
Crowdestor
11%
Apskats nav pieejamsatvērt kontu

Par piemēru var paņemt mobilos telefonus; vecākā gada gājuma paaudzēm bieži vien ir nepieciešams kāds, kas visu uzstādīs un parādīs kā ar šīm ierīcēm ir jāapietas. Turpretī, iedodot šo pašu telefonu mazam bērnam, viņš pats ātri vien visu sapratīs un pēc neilga laika jau varēs Jums pamācīt kā tas darbojas.

Tas pats ir ar investēšanu. Vecāko paaudžu cilvēki uzticas tikai zināmām un pārbaudītām lietām. Ir tāds teiciens – vecam sunim nevar iemācīt jaunus trikus. Kādreiz ar naudas investēšanu tika saprasts naudas ielikšana bankā, akciju iegādāšanās vai sava biznesa atvēršana.

Jaunākās paaudzes ir daudz atvērtākas jauniem investēšanas veidiem, tādēļ arī šī paaudze veido lielāko investoru procentu savstarpējo aizdevumu platformās. Apskatīsim iemeslus, kādēļ jauni cilvēki ir pieņēmuši un aktīvi izmanto savstarpējo aizdevumu platformas.

Savstarpējo aizdevumu platformu investoru procentuālais sadalījums pa paaudzēm
Avots: Robocash

Nav regulācijas

Apzinoties mūsdienu ikdienas steigu un mūžīgo laika trūkumu, faktu ka laiks ir nauda, nevienam nepatīk tikt ierobežotam ar regulācijām un likumiem. Latvijā savstarpējo aizdevumu platformas netiek regulētas no valdības puses, tādēļ šis investēšanas veids ir vienkāršs un saprotams ikvienam.

Jaunākajām paaudzēm patīk ātrums un viegla investīciju platformu lietošana. Vai runa iet par tehnoloģijām, vai finansēm, viegla un saprotama platforma ir iemesls, kas padara investēšanu savstarpējo aizdevumu platformās pievilcīgu.

Vienīgā lieta, par ko investoram vajadzētu satraukties ir ienākumu deklarēšana ikgadējā ienākumu deklarācijā.

Atdeve no investīcijām ir daudz lielāka, salīdzinot ar banku piedāvātajiem procentiem

Lielākajai daļai Eiropas, Āzijas un Ziemeļamerikas valstu ir relatīvi zemas procentu likmes, tāpēc banku piedāvātās procentu likmes ir tuvu nullei. Laiki, kad naudu varēja nopelnīt ar tās noguldīšanu bankā ir sen garām un tie nekad vairs nenāks atpakaļ!

Nav daudz jādomā un jāveic izpēte, lai saprastu, ka naudas investēšana P2P jeb savstarpējo aizdevumu platformās piedāvā labu atdevi no investīcijām. Izvērtējot savstarpējo aizdevumu platformu piedāvājumu var nonākt pie secinājumu, ka vidējā atdeve no investīcijām šajās platformās ir ap 8%, atkarībā no izveidotā portfolio riska apjoma.

Izvēlei nevajadzētu būt grūtai – salīdzinot mazāk kā 1% ko piedāvā bankas ar līdz pat 14%, ko ir iespējams nopelnīt veicot investīcijas savstarpējo aizdevumu platformās. Ja ņem vērā globālos inflācijas rādītājus, tad naudas investēšana bankās šķiet pavisam neloģiska, jo Jūsu naudas vērtība samazinās. Ieņēmumi no investīcijām būs mazāki par inflāciju, kas nozīmē, ka Jūs būsiet zaudētāja lomā.

Var sākt ar nelielām investīcijām

Investīcijas savstarpējo aizdevumu platformās ir ļoti pieejamas ikvienam, jo minimālais investīciju apjoms Latvijā populārākajās platformās VIAINVEST un Mintos ir tikai 10 eiro! Salīdzinājumam, minimālais investīciju apjoms Plus500 forex platformā ir 100 eiro

Lai kļūtu par investoru savstarpējo aizdevumu platformās, Jums nav nepieciešamas nekādas specifiskas zināšanas par investīcijām. Jūs varat atvērt savu investora kontu, veikt naudas iemaksu 10 eiro apmērā un ļaut platformai pašai investēt naudu. Pirms investēšanas Jums būs jāizvēlās Jūsu portfolio uzstādījumi, jānosaka riska limiti un citas lietas. Automātiskās investīcijas piesaista lielu uzmanību un ja to var izmēģināt tikai par 10 eiro, tad noteikti ir vērts pamēģināt.

Šāda fleksibilitāte un kontrole ir ļoti pievilcīga tieši jaunākajām paaudzēm, kuras ir uzaugušas ar mobilajiem telefoniem un interneta pieslēgumu. Jaunāki cilvēki spēj vieglāk uzņemties riskus, kas savstarpējo aizdevumu platformās gan ir ļoti minimāli.

Viss notiek tiešsaistē un ļoti ātri!

Investīcijas P2P platformās ir ātras un vienkāršas, un tieši tas ir galvenais iemesls kādēļ šo investīciju veidu izvēlās tieši jaunāki cilvēki, kuriem ir ļoti maz laika. Citējot Welltrado: “Investīcijas savstarpējo aizdevumu platformās ir 100% tiešsaistē, fleksiblas un tā nepārtraukti attīstās, kas ir iemesls kādēļ tās piesaista jaunāko paaudžu uzmanību.”

Paaudze Z ir pazīstama ar to, ka viņiem visu gribās dabūt uzreiz, īpaši, ja runa ir par naudu. Viņi vēlās kaut ko, kas ir tūlītējs, vienmēr pieejams un viegli izmantojams. Investīcijas savstarpējo aizdevumu platformās to visu piedāvā!

Lai veiktu savu pirmo investīciju P2P platformā, Jums ir nepieciešams dators vai telefons un interneta pieslēgums. Iespēja izvēlēties risku un investīciju termiņus padara šo investēšanas veidu ļoti pievilcīgu!

PlatformaInvestīciju atdeve gadāPlatformas apskatsAtvērt kontu
NEO Finance
14%
NEO Finance Platformas apskatsatvērt kontu
VIAINVEST
12%
VIAINVEST Platformas apskatsatvērt kontu
MINTOS
11,5%
Mintos Platformas apskatsatvērt kontu
PeerBerry
11%
Apskats nav pieejamsatvērt totalizatora kontu
Crowdestor
11%
Apskats nav pieejamsatvērt kontu

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here