Dažreiz naudas taupīšana prasa smagu piepūli un intensīvu disciplīnu. Bieži vien, cilvēki smagi strādā, lai tikai varētu samaksāt visus rēķinus un/vai veidot iekrājumus. Bet ir arī daži veidi, kā pavisam vienkārši samazināt savus ikdienas un ikmēneša tēriņus.

Šajā rakstā atradīsiet ļoti vienkāršus, viegli pielietojamus veidus kā ietaupīt naudu. Jūs to varat sākt darīt jau šodien! Neuztraucies – šo padomu vienkāršība nepadara tos mazāk efektīvus kā citus veidus, kuru īstenošanai būtu nepieciešama lielāka piepūle. Ja izvēlēsieties ikdienā pielietot kaut tikai dažus no šiem padomiem, laika gaitā tas var radīt lielu, pozitīvu ietekmi uz Jūsu finansiālo stāvokli.

Viegli veidi kā ietaupīt naudu iepērkoties

Kuram gan nepatīk atbrīvoties no visa negatīvā iepērkoties. Katram no mums ik pa laikam noder tā sauktā iepirkšanās terapija, bet ja nebūsim uzmanīgi, mūsu bankas kontiem var nākties pamatīgi ciest. Bet iepirkšanās ir izklaidējoša un patīkama, tāpēc pilnībā pārstāt iepirkties nebūtu ieteicams. Tā vietā, var vienkārši iepirkties gudrāk.

Apskatīsim piecus veidus kā ietaupīt naudu iepērkoties:

 1. Izvēlies produktus bez firmas vai lielveikalu ķēžu produktus. Es noteikti neiesaku aizstāt Rolton zupiņas ar pašu lētāko variantu. Galu galā, mums taču kaut kādiem standartiem ir jābūt. Tomēr, kāpēc neizvēlēties lētāko variantu kad tas ir iespējams? Lētākas opcijas, pateicoties kapitālismam, ir pieejamas ik katram ikdienas produktam. Ietaupīt var uz zālēm, papīra dvieļiem, atkritumu maisiem, gatavošanas un cepšanas sastāvdaļām, un pat skaistumkopšanas un citiem vannas istabas produktiem.
 2. Piestrādā pie savas pacietības. Katru reizi, kad mēs atrodam kādu izdevīgu piedāvājumu, vai īpaši skaistu atradumu, var rasties sajūta ka šis produkts ir vienreizēja iespēja un to nevar laist garām. “Man tas ir jānopērk!” ir pēdējie vārdi, ko tu teiksi, pirms tev sāksies pircēja nožēla. Kad ieraugi kaut ko, ko tavas acis un sirds iekāro, pirms maciņa atvēršanas atvelti laiku pārdomām. Ļauj sev padomāt par to, ko jūti, apsverot visus plusus un mīnusus. Lieliem pirkumiem ieteicams pagaidīt vismaz dienu pirms lēmuma pieņemšanas. Labākajā gadījumā pagaidi nedēļu vai divas, tajā laikā pārrunājot to ar savu dzīvesbiedru, kā arī veicot cenu aptauju, apskatot un izpētot visus piedāvājumus.
 3. Atstāj savas bankas kartes un kredītkartes mājās. Karnegijas – Melona universitātes pētījums liecina, ka karšu izmantošana samazina sāpju sajūtu, ko izraisa naudas tērēšana. Tas nozīmē, ka ja tu izmantosi kredītkarti, tavs konts iztukšosies daudz ātrāk, ja pirkumus veiksi ar skaidru naudu.
 4. Sāc apmeklēt vietējo bibliotēku. Bezmaksas grāmatas. Bezmaksas filmas. Bezmaksas audio grāmatas un lejupielādes tavam e-lasītājam. Tas viss tikai pateicoties tam, ka aizpildīji pieteikšanās anketu. Iespēja
  iegūt visas šīs lietas neprasīs no tevis vairāk kā pastaigu līdz vietējai bibliotēkai. Vieglāku veidu kā ietaupīt naudu diez vai atradīsi.
  Tikai atceries atdot grāmatu vai filmu laicīgi – kavējuma maksas nav joka lieta!
 5. Pērkot drēbes, nebaidies no lietotām precēm. Apmeklē savu vietējo lietoto apģērbu veikalu, lai papildinātu savu garderobi ar ievērojamu atlaidi. Ja tomēr ķimikāliju aromāts, kas nāk no šīm drēbēm ir pārāk liels, tad problēmu nebūs iegādāties lietotus apģērbus un apavus tieši no iepriekšējā īpašnieka. Varēsi atrast tāda tipa domubiedru grupas Facebookā, vai arī vari izmantot tieši šim nolūkam paredzētu latviešu portālu, kā piemēram andelemandele.lv, vai atverskapi.lv.
  Apmeklējot šos veikalus, nebūtu prātīgi iedomāties, ka noteikti atradīsi tieši to, ko meklējat. Uztver to kā piedzīvojumu un turi savu prātu atvērtu. Iespējams, ka tieši šajos veikalos slēpjas tieši tāds kičīgais džemperīts par kādu tu sapņo, bet vēl pat neesi iztēlojies. Šajās vietās var atrast gan ļoti cienījamu firmu drēbes, kā arī unikālas un reti sastopamas drēbes.

Viegli veidi kā ietaupīt naudu no mājām

Varētu likties, ka relaksējoties savā mājā vai dzīvoklī, tu nemaz netērē naudu. Bet tu tērē! Tieši tāpēc mēs piedāvājam šos vienkāršos padomus kā ietaupīt katru dienu.

Apskatīsim piecus veidus kā ietaupīt naudu savā mājsaimniecībā:

 1. Taupi enerģiju. Atceries kad jaunībā vecāki vienmēr atgādināja, ka kādam par to ir jāmaksā ik reizi, kad atstāji ieslēgtu gaismu, vai aizmirsi aizvērt logu aukstā dienā? Tad zini, šis padoms nāk ne tikai no manis, bet arī no visiem vecākiem: Izslēdz gaismu kad izej no istabas, Mazgājot drēbes, izvēlies zemāku ūdens temperatūru, kārtīgi aizver ārdurvis un atceries noregulēt termostatu katru rītu kad izej no mājas vai kad dodies ceļojumā. Atceroties izdarīt visas šīs lietas, ilgākā laika posmā ietaupījumi var būt grandiozi.
 2. Gatavo kafiju mājās. Gatavojot kafiju mājās, tu varēsi pievienot pienu vai saldo krējumu, tik, cik sirdij tīk. Kā arī, vari veikalos iegādāties sīrupus, ko pievienot kafijai, un tā būs gluži kā pērkot kādā no vietām, kurās parasti ikdienā pērc jau gatavu kafiju. Iegādājies termokrūzi, vai termosu, un tava kafija būs karsta visu dienu.
  Dienas sākumā piepildi termosu, un uzmundrinošais dzēriens pietiks gan pusdienlaikā, gan arī darbalaika pēdējās stundās, kad nogurušais prāts tā vien alkst pēc papildus enerģijas.
 3. Izveido iepirkumu sarakstu un piespraud to pie ledusskapja. Nopērc blociņu un magnētu. Ik reizi, kad tev beidzas papīra dvieļi vai tējas iepakojums, pieraksti to pie ledusskapja piespraustajā lapiņā.
  Šis padoms ļauj ietaupīt ne tikai naudu, bet arī tavu saprātu, kā arī laiku. Nākamo reizi, kad dosies iepirkties, tev nebūs jāatceras visas lietas, kas mājās beigušās, un tu tieši un precīzi zināsi, kas tev ir
  nepieciešams. Šis padoms būs īpaši noderīgs, ja katru reizi kad ieej veikalā, grozā uzrodas karija paciņa, lai gan mājās stāv jau divas vai trīs. Zinot visu, kas tev nepieciešams, veikalā pavadīsi daudz mazāk laika un vairāk laika paliks atpūtai, vai kādam projektam pie kura strādā.
 4. Iepērcies savās mājās. Zināt ko tev vajag ir tieši tikpat svarīgi, kā zināt kas tev vajadzīgs nav. Mūsos visos slēpjas mazais vācējs, kurš piekrauj kādu mājas kaktu pilnu ar lietām, kas savu mūžu nebūs vajadzīgas, vai arī tieši pretēji, lietu kaudzē slēpjas kāds dārgums, par ko jau sen esat aizmirsuši. Pirms veic pirkumu, pamēģini atrast nepieciešamo mājās. Iemācies pielietot to, kas tev jau ir. Paskaties, kas slēpjas skapja aizmugurē, pagraba tumšajos stūros un skapjaugšās. Izvērtē, kas tev ir nepieciešams, un lieko izmet vai noziedo sarkanajam krustam.
 5. Apgūsti jaunu prasmi. Vai nav pieaugušākas lietas ko izdarīt, kā samaksāt par labošanu, kas nepieciešama tavās mājās? Protams, salabot to pašam. Piezvani kādam draugam un radiniekam, vai meklē
  padomu internetā. Youtube būs viegli atrast soli pa solim pamācības kā jebkuru no mājās nepieciešamajiem darbiem izdarīt pašam. Tu būsi pārsteigts cik daudz naudu tu vari ietaupīt, kad vienīgās izmaksas kuras tev ir jāsedz ir par materiāliem.

Saplāno iknedēļas tēriņus: Katru nedēļu atvēli laiku lai saplānotu savu budžetu. Gadījumā, ja mājsaimniecībā ir vairāki cilvēki, pārspried tos ar saviem dzīvesbiedriem.

Ietaupi naudu izklaidējoties

Tieši tā, tu izlasīji pareizi. Man galīgi nepatīk ideja, ka, lai ietaupītu naudu, dzīve jāpavada konstantā smagā darbā. Tāpēc izklaides noteikti pie malas nemet, dodies dzīvē un izbaudi ko tā piedāvā… un pie reizes ietaupi naudu.

Apskatīsim piecus veidus kā ietaupīt naudu izklaidējoties:

 1. Izplāno radošus randiņus. Pārsteidz savu mīļoto ar randiņu mājās. Iedrošini viņu atslābt, kamēr tu noliec gulēt bērnus vai savāc virtuvi pēc maltītes. Apsēdieties pie kamīna vai kādā citā nomierinošā vietā
  un ļaujieties sirsnīgām sarunām, pa starpu spēlējot iecienītāko kāršu spēli. Atrodi noskaņojumam piemērotu filmu un izbaudi vakaru, kad nav nepieciešams uztraukties par auklīti vai bērniem, kas maisās pa kājām.
  Ja tāpat vēlaties iziet no mājas, pasargi sevi no augstajām restorāna cenām paēdot mājās. Pēc tam varat aiziet uz saldējuma kafejnīcu, vai kādu greznu restorānu apēst pa kūkas gabalam.
 2. Izmanto lielisko iespēju pavadīt laiku svaigā gaisā. Ja laukā nav lietus, tad pat karstākās vasaras dienas un aukstākie ziemas vakari var tikt izmantoti, lai novērtētu to skaistumu, ko mums sniedz daba.
  Pieaicini kādu draugu vai ģimenes locekli un pavadi laiku ārā. Aizstāj restorānus, kafejnīcas un iepirkšanos lielveikalos ar piknikiem parkā, sarunām pastaigājoties pa pilsētu, vai garas pēcpusdienas zemnieku tirdziņos. Izbaudi piedzīvojumu un ietaupi naudu!
 3. Izvēlies lētākās alternatīvas. Biļetes uz koncertiem vai profesionālā sporta spēlēm ir diezgan dārgas, tāpēc ik pa laikam atrodi kādu izdevīgāku piedāvājumu. Apmeklē kādu no zemākas līgas spēlēm, paskaties vai nav kāds pilsētas organizēts koncerts vai festivāls, vai amatieru teātra izrādes.
 4. Nemaksā par spēlēm. Bērniem mūsdienās ir uz katra stūra pieejams milzīgs piedāvājums ar aktivitātēm – aktivitātēm, kas var no tevis prasīt milzīgu summu ja nebūsi uzmanīgs. Tajā pašā laikā ir pieejamas arī daudzas bezmaksas aktivitātes, kā piemēram rotaļlaukumi, parki un ar sniegu noklāts kalns. Dienās, kad laukā tiešām nav ko darīt, var apmeklēt kādu bezmaksas muzeju.
 5. Organizē spēļu vakarus. Doma aicināt ciemiņus var likties biedējoša. Būs jāuzkopj, jāpērk uzkodas un jārūpējas lai visi justos ērti. Tas var likt izvairīties no izklaidēm līdz tava māja un finanses būs gluži
  vai izcilas. Tāpēc iedrošinu jūs samierināties ar nepilnību. Uzaicini savus draugus uz spēļu vakaru ap astoņiem, kad visi darbi jau apdarīti, bērni jau guļ un laiks atpūsties. Izveido ērtu pasēdēšanas vietu savā dzīvojamā istabā, piekodini ciemiņus atnest kādu uzkodu, sarūpē arī savējās un tu esi gatavs izklaidēm!

Ietaupi izklaidējoties: Pārrunā ar draugiem un ģimeni par to, ko viņi darītu ja viņiem būtu vairāk nauda. Uz kurieni viņi ceļotu? Ko viņi pirktu? Kam viņi palīdzētu? Dalies ar atbildēm uz šiem jautājumiem un radi motivāciju tiekties pēc šiem naudas sapņiem!

Viegli veidi kā ietaupīt naudu, izmantojot tikai savu viedtālruni

Labi vai slikti, jebkurā gadījumā mūsu ierīces vienmēr ir tuvumā. Ar savu telefonu, planšeti vai portatīvo datoru pa rokai, tu vari pielietot tehnoloģiju pozitīvos veidos.

Apskatīsim četrus veidus kā ietaupīt naudu ar tehnoloģiju palīdzību:

 1. Lejuplādē aplikācijas lai ietaupītu naudu. Meklē aplikācijas ko piedāvā veikali, kurus tu visbiežāk apmeklē. Tās visticamāk var iegūt bez maksas, un ar mazliet pūļu, tu varēsi ietaupīt pieklājīgu summu. Aplikācijas var atšķirties, bet visās ir viens un tas pats pamats – jaunie piedāvājumi, akcijas preces un aplikācijai ekskluzīvi kuponi. Iesaku apmeklēt atgrieznaudu.lv
 2. Pērc lietotas preces internetā. Ir daudzas, mājsaimniecībā un ikdienā nepieciešamās preces, kuras var iegādāties lietotas. Var izmantot ārzemju saitus, kā piemēram Amazon vai eBay, vai skatīties pašu saitos, kā piemēram ss.com. Mūsdienās daudzi cilvēki izmanto Facebook marketplace, un arī uz konkrētām lietām un/vai pilsētām balstītas pērk/pārdod domubiedru grupas.
 3. Izvērtē sev pieejamos TV piedāvājumus. Veic izpēti un salīdzini piedāvājumus, bet pirms sāc izmisīgi mainīt pieslēgumus ik reizi, kad kāds labāks piedāvājums uzrodas, piezvani savam kabeļtelevīzijas provaiderim, lai pārspriestu savu ikmēneša maksu. Vai arī, tu vari pievienoties miljoniem, kas pilnībā jau ir atteikušies no parastās televīzijas, abonējot kādu no straumēšanas pakalpojumiem, kurus
  piedāvā gan internacionāli, kā piemēram Netflix, Amazon Prime un citi, tā arī lokāli, piemēram Viaplay un Shortcut.
 4. Atbrīvojies no sporta zāles rēķiniem. Dažbrīd dzīvē gadās laiks, kad dienas grafiks ir pārpildīts, konstanti jārūpējas par bērniem vai vienkārši trūkst līdzekļi. Tādos gadījumos ir vērts apmeklēt Youtube, kur tu varēsi atrast simtiem vingrinājumu programmu un pamācību. Kvalificēti instruktori un fitnesa entuziasti vada skatītājus caur aerobikas, veiklības un spēka treniņiem. Atradīsi video gan latviski, gan angliski, varēsi izvēlēties treneri ar sev piemērotāko attieksmi vai
  piedāvāto treniņu programmu.

Ietaupi no sava telefona: Gribi zināt pašu vienkāršāko veidu kā ietaupīt naudu? Seko ikmēneša budžetam. Saplānot savu naudu ir viegli lejuplādējot kādu no aplikācijām, kas paredzētas tieši šim mērķim.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here