Kā nopelnīt naudu iztikai vai kā piepelnīties papildus pamatdarbam – šie jautājumi vienmēr ir bijuši aktuāli. Šobrīd, šis jautājums ir īpaši aktuāls, jo ir īpaši daudzi veidi, kā to var izdarīt. Papildus peļņas iespējas ir īpaši pieejamas Rīgā dzīvojošajiem cilvēkiem.

Jūs noteikti esat dzirdējuši par ikvienu no šiem uzņēmumiem, kas piedāvā ikvienam papildus nopelnīt – Wolt (ēdiena piegāde), Bolt (iepriekš TAXIFY, taksometra pakalpojumi), Airbnb.

Šajā rakstā izpētīsim, cik daudz naudu ar šīm peļņas iespējām var nopelnīt, cik daudz ir jāstrādā un kādas ir prasības, lai kvalificētos šiem darbiem.

Atpakaļ

1. Kā piepelnīties strādājot par kurjeru Rīgā?

Rīgā ir ļoti daudzi uzņēmumi, kas piedāvā piepelnīties vai nopelnīt naudu iztikai strādājot par kurjeru. Velo kurjeri un kurjeri ar saviem automobiļiem noteikti nav nekas neparasts Rīgas ielās. Šie cilvēki, kas strādā par kurjeriem, piegādā dažādas lieta, piemēram, ēdienu, dokumentus vai pat pasūtījumus no interneta veikaliem.

Wolt ēdiena piegādes kurjera darbs

Rīgas ielās pavisam ierasts ir redzēt cilvēkus ar lielām, zilām somām uz muguras, visbiežāk uz tām ir rakstīts “Wolt”. Šie cilvēki piepelnās vai pelna naudu piegādājot ēdienu no restorāniem un citām ēdināšanas iestādēm.

Kļūstot par Wolt ēdiena piegādes kurjeru, Jūs iegūsiet iespēju plānot savu darba laiku un nopelnīt tik daudz naudas, cik daudz Jūs strādāsiet.

Jums būs jāpaņem ēdiens no restorāniem un jāpiegādā tas uz klientu mājām, birojiem vai citām vietām. Jūs varat izvēlēties kad strādāt – vakaros, pusdienlaikā vai kad vien Jums uznāk luste.

Kā kļūt par Wolt kurjeru?

Lai kļūtu par Wolt kurjeru, Jums ir jāaizpilda pieteikuma anketa Wolt mājaslapā.

Anketā Jums būs jānorāda:

 • Informācija par sevi;
 • Ar kādu transportlīdzekli veiksiet piegādes (velosipēdu, skūteri vai automašīnu);
 • Jūsu telefona operētājsistēma;
 • Valodas, kādas Jūs pārvaldāt;
 • Plānotais darba laiks;
 • Vai esat gatavs sākt strādāt nedēļas laikā;

Kad būsiet aizpildījis pieteikuma anketu, ar Jums sazināsies Wolt pārstāvis un veiks turpmākos procesus, kas nepieciešami, lai Jūs varētu sākt strādāt par Wolt kurjeru.

Cik Wolt kurjeri pelna?

Būsim reāli – šis noteikti nav vislabāk apmaksātais darbs. Cītīgi strādājot, ar Wolt ir iespējams nopelnīt ap 4-5 EUR stundā. Ja mēs sareizinām šo stundas likmi ar ierasto 8 stundu darba dienu, tad Jūs varat nopelnīt ap 32-40 eiro dienā. Mēnesī tie varētu būt 650-800 eiro, ja strādājam ierastās 160 stundas. Protams, Jūs varat strādāt arī brīvdienās un ilgāk par 8 stundām dienā, tad attiecīgi palielināsies Jūsu ienākumi.

Atsauksmes par Wolt kurjera darbu

Apskatīsim dažas reālu cilvēku atsauksmes internetā par kurjera darbu Wolt:

Atsauksme no Dāvja:

Šeit ir statistika:

 • 15 ēdienu piegādes
 • 9h 30min kopā pavadītais laiks
 • 72 nobrauktie kilometri
 • €45.62 Ienākumi (ar dzeramnaudu)
 • €5.94 Mikro uzņēmuma nodoklis
 • €10.76 Degviela (Audi TT)
 • €2.00 Amortizācija
 • €26.92 Tīrā Peļņa (€2.83/hour)

Bet… tas ir pirms bonusiem

Wolt piedāvā iknedēļas bonusus kurjeriem, kuri izved X daudzumu ar pasūtījumiem. Kā arī ir piemaksas nedēļas nogalēs. Tik, cik es zinu, bonusi vidēji ir €0.80-1.50 par pasūtījumu.

Ja es būtu izvedis vairāk pasūtījumu, strādājot vairāk dienas nedēļā, tad 1.)€0.80 bonuss par pasūtījumu palielinātu manu tīro peļņu līdz €37.12 (€3.91/stundā). 2.) €1.50 bonuss par pasūtījumu palielinātu manu tīro peļņu līdz €46.04 (€4.85/stundā).

Bez bonusiem, protams, ir iespēja arī paaugstināt efektivitāti 1.) izmantojot efektīvāku mašīnu kā Audi TT (vai velo) 2.) piegādāt tikai izziņotās stundās, kad ir daudz pasūtījumu, tādā veidā nepavadot laiku mašīnā gaidot 3.)Iegūstot PVN maksātāja nr un iegūt atvieglojumus degvielas izmaksām.

Vēl viena atsauksme – mazliet pesimistiskāka:

Praktiski, es teiktu, ka reāli ir nopelnīt 500 eiro mēnesī, vairāk arī var, atbilstoši cik veicas un cik strādīgs.

Šajā darbā ir nepieciešama arī veiksme:

Kā paveicās. Bet jā, ņem vērā tos “līdz 300 EUR”. Reālistiski 600 EUR, ja ar mašīnu, ņem ekspluatācijas uzdevumus vērā kā degviela un amortizācija

Wolt ir arī konkurenti, piemēram, Foodout:

Paziņa strādā foodout, saka, ka esot labāk nekā wolt, var nopelnīt ap 40€ dienā ar 11h maiņu.

Atpakaļ

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here