Kāda ir Atšķirība Aktīvajiem un Pasīvajiem Ienākumiem?

Jūs droši vien būsiet dzirdējuši teicienu “kamēr bagātie kļūst bagātāki, nabagie kļūst nabagāki”. To bieži vien var dzirdēt, kad runa ir par naudu un tās negodīgo sadalījumu.

Bet kādēļ tā ir un vai tas tiešām ir negodīgi? Šo interesanto faktu var viegli izskaidrot – bagātie koncentrējās uz pavisam citiem veidiem kā nopelnīt naudu. Vai Jūs neesat dzirdējuši stāstus par cilvēkiem, kuri ir nākuši no nabadzīgām ģimenēm, bet sava mūža laikā ir kļuvuši ļoti bagāti? Šāda iespēja ir ikvienam!

Worrens Baffets, Bils Geitss, Ričards Brensons, Opra, neviens no viņiem nepiedzima turīgās ģimenēs. Tomēr viņi sava mūža laikā ir spējuši tikt pie milzīgām bagātībām. Tas ir tādēļ, ka viņi saprot un izmanto sviras principus, ko sniedz pasīvie ienākumi.

Kas ir pasīvie ienākumi?

Pasīvie ienākumi ir tādi ienākumi, kuru gūšanai netiek pielietotas nekādas vai ļoti minimālas pūles. Pasīvie ienākumi ir tādi, kad peļņa tiek saņemta vēl ilgi pēc tam, kad darbs ir padarīts, piemēram, autoratlīdzības veidā.

Pasīvo ienākumu piemērs ir Monefit. Šī platforma piedāvā gūt 7.25% peļņu gadā saliktajos procentos.

Piemēram, ja šodien Jūs investētu 2000 eiro Monefit platformā, tad pēc 5 gadiem Jums būtu 2838.03 eiro. 5 minūtes lai investētu un Jūsu nauda sāks pelnīt! 

Kas ir aktīvie ienākumi?

Aktīvie ienākumi ir populārākais ienākumu veids, jo šādā veidā naudu pelna gandrīz visi cilvēki. Šie ir ienākumi, kurus cilvēki saņem par padarīto darbu. Šie ienākumi var būt dažādi: samaksa par nostrādātajām stundām, samaksa par pabeigtajiem darbiem u.c.

Kādi ir pasīvo ienākumu avoti?

Labs pasīvo ienākumu avota piemērs ir nekustamo īpašumu izīrēšana, kuri pieder investoriem, kas paši aktīvi nepiedalās šo īpašumu apsaimniekošanā. Vēl viens piemērs ir peļņas gūšana no akcijām, kas izmaksā ikgadējus augļus. Lai saņemtu šādus ienākumus, investoram ir jāiegādājas akcijas un tas arī ir viss.

Pasīvo ienākumu mīts

Daudzi cilvēki runā par pasīvajiem ienākumiem un rada iespaidu, ka šie ienākumi būs mūžīgi un nebūs jādara pilnīgi nekas. Patiesībā, lai pasīvo ienākumu avoti neizzustu un turpinātu nest augļus, Jums būs tie “jāpieskata”. Piemēram, Ričards Brensons nevada nevienu no 400+ uzņēmumiem, kurus viņš ir izveidojis, bet viņš katru dienu pārskata šo uzņēmumu atskaites, lai pārliecinātos ka viss ir kārtībā un ja tā nav, viņš sazvanās ar šo uzņēmumu izpilddirektoriem.

Izveidojot pasīvo ienākumu avotu, vairums cilvēku pārvāktos uz dzīvi siltajās zemēs un katru dienu zvilnētu pludmalē un dzertu kokteiļus – arī šādi bieži vien tiek asociēti pasīvie ienākumi. Bieži vien šādus attēlus var redzēt “ātrās peļņas” shēmu mājaslapās. Patiesībā vairums cilvēku nevarētu šādu dzīvesveidu paciest, jo tas ļoti ātri apniktu un viņi meklētu ko darīt. Tādēļ arī pasaules bagātākie cilvēki turpina strādāt. Viņi mīl savu darbu un nedara to dēļ naudas.

Kā izveidot pasīvo ienākumu avotus?

Pasīvo ienākumu atslēga ir sviras princips. Jums ir jāgūst labums no citu cilvēku darba vai citu cilvēku naudas lai gūtu pasīvos ienākumus. Ričards Brensons spēj būt īpašnieks 400+ kompānijām, jo viņš nevienu no tām pats Nevada. To dara izpilddirektori.

Lai izveidotu pasīvos ienākumus, Jums vajag izveidot ko tādu, ko cilvēki turpinās pirkt vēl ilgi pēc tam kad būsiet to izveidojis. Nekustamais īpašums ir labākais piemērs – cilvēki maksās Jums īri par to ka varēs dzīvot Jūsu īpašumā. Pasīvo ienākuma avots ir tads bizness kur Jūsu produkti tiek pārdoti daudzas reizes, nevis kur biznesa īpašnieka patērētais laiks tiek apmainīts pret naudu.

Šis pordukts var būt kāds priekšmets, ko ir viegli izgatavot vēlreiz vai arī citu cilvēku laiks. Piemēram, zobārsts viens pats var nopelnīt tikai tik daudz, cik viņam ir laiks, bet ja viņš atver zobārstniecību, kur strādā vairāki zobārsti, viņam sāks veidoties pasīvie ienākumi.

Pirmie soļi pasīvo ienākumu avotu izveidošanā

Pirmais solis uz pasīvo ienākumu izveidošanu ir apzināties, kādi ienākumi Jums patreiz ir. Nākošais soli sir izdarīt izvēli ka Jūs vēlaties nomainīt savus aktīvos ienākumus pret pasīvajiem. Ir grūti uzsākt jaunu biznesu un izveidot pasīvo ienākumu avotu, tādēļ Jums būs nepieciešama pacietība.

Kad Jūs sāksiet gūt pasīvos ienākumus, Jūs pakāpeniski varēsiet samazināt darba stundas ko veicat savā esošajā darbā. Tas nozīmēs, ka Jūsu pasīvo ienākumu avoti sāks pieeaugt straujākos tempos, jo Jūs tiem veltīsiet vairāk uzmanības.

Ja Jūs vēlaties izveidot savu pirmo pasīvo ienākumu avotu, iesakām apmeklēt šos resursus:

VIAINVEST – investējiet savstarpējos aizdevumos

eToro – investējiet akcijās un kriptovalūtās

Pelniet naudu internetā ar produktu apskatiem

Uzsāciet savu Dropshipping biznesu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UZZINI KĀ NOPELNĪT 100€ JAU ŠOVAKAR!

facebook grupa

Nopelni 150€ vienā vakarā!

totalizatoru bonusu sistēma