Bitcoin ir digitāla maksājumu sistēma. Bitcoin kriptovalūta ir pasaulē populārākā virtuālā valūta, kā arī visvērtīgākā un biežāk izmantotā. Katru dienu  visā pasaulē palielinās to kompāniju, interneta veikalu u.c. uzņēmējdarbības nozaru skaits kas pieņem Bitcoin kā vienu no maksājumu veidiem pierādot to, ka šī valūta ir reāla un izmantojama.

Bitcoin 2009. gadā izveidoja programmētāju grupa ar nosaukumu “Satoshi Nakamoto”. Šīs kriptovalūtas cena uzšāvās gaisā 2017. gadā, kad tās vērtība pieauga no 1 000$ līdz vairāk kā 5 000$.

Bitcoin valūtas pamatā ir Blokķēdes tehnoloģija, kura tiek izmantota lai glabātu un pārsūtītu informāciju. Šī tehnoloģija ir skaidri saprotama, droša un tā nav nevienas centralizētas organizācijas kontrolē.

Pieņemsim, ka “A” vēlas aizsūtīt 10 Bitcoins “B”. Lai tas notiktu, tiek izveidots bloks šai transakcijai. Pēctam tas tiek apstiprināts ar tīkla mezgliem (saukti arī par maineriem), kuri darbojas pēc kriptogrāfijas tehnoloģijas, izmantojot gan privātās, gan publiskās atslēgas. Katru transakcijas bloku apstiprina maineri kamēr noglabā to ierakstus galvenajā datu krātuvē. Pēc apstiprināšanas, ķēdei tiek pievienoti bloki (tādēļ to sauc par blokķēdi) un visiem lietotājiem tiek dota piekļuve visām transakcijām. “B” tad saņems 10 Bitcoins no “A”.

Iegādājies kriptovalūtas Coinbase biržā vismaz 100$ apmērā un saņem 10$ bonusu!

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here