Padomājiet, cik liela daļa no Jūsu dzīves tiek pavadīta internetā, nedrošā internetā. Vai Jūs zinājāt, ka hakeriem ir iespēja piekļūt gandrīz visam ko Jūs darat interneta vidē? Jūsu personīgajiem datiem, parolēm, pārlūkošanas vēsturei u.c. sensitīviem datiem?

Labākais veids kā aizsargāties no visu iepriekš minēto datu drošību ir izmantot VPN (Virtual Private Network) jeb virtuālo privāto tīklu. Šādu pakalpojumu sniedz vairākas kompānijas un to ir iespējams abonēt par mazāk kā 3,00 EUR mēnesī!

Populārākie VPN pakalpojumu sniedzēji:

ExpressVPN
mēnesī
Sākot no 8,32
Super-ātrs, drošs un 100% anonimitāte garentēta. Pieejams uz vairākām ierīcēm.
Viegli izmantojams uz visām ierīcēm
Vairāk kā 2000 serveri 148 valstīs
Naudas atgriešanas garantija
Apmeklēt mājaslapu
NordVPN
mēnesī
Sākot no 3,29
Uzsvars tiek likts uz drošību ar dubulto datu šifrēšanas tehnoloģiju
100% drošība interneta vidē
Pieejams 61 serveris
30 dienu naudas atgriešanas garantija
Apmeklēt mājaslapu

Kas ir VPN?

Runājot saprotamā valodā, VPN izveido virtuālu šifrētu tuneli starp Jūsu datoru un internetu. Visi dati kas tiek pārraidīti no Jūsu datorā tiek virzīti caur šo tuneli, tāpēc tie ir drošībā un neviens tiem nevar piekļut. Papildus tam, Jūsu datoram tiek piešķirta neitrāla IP adrese no VPN pakalpojumu sniedzēja, kas pilnībā paslēpj Jūsu identitāti internetā.

dross internets vpn

Lai saprastu VPN pakalpojumu nozīmīgumu ir vērts apskatīt dažus iespējamos scenārijus. Jūs drošvien bieži pieslēdzaties publiskajiem Wi-Fi tīkliem veikalos, kafejnīcās vai lidostās. Parasti Jūs pieslēdzaties un neiedomājaties par jebkādiem drošības jautājumiem. Bet vai Jūs zināt, ka kāds var novērot datus kas tiek ievadīti publiskajos bezvadu interneta tīklos? Jūs pat nevarat būt droši par to, ka šo tīklu nodrošina kafejnīca vai lidosta, varbūt to ir izveidojis kāds, kurš vēlās iegūt Jūsu personīgos datus? Padomājiet par parolēm, internetbankas apmeklējumiem, kredītkaršu numuriem, kaut vai sarakstēm ko Jūs veicat ikreiz kā pieslēdzaties internetam.

Ja Jūs būsiet pieslēdzies šim pašam Wi-Fi tīklam izmantojot VPN pakalpojumus, Jūs varēsiet būt droši, ka Jūsu datiem neviens nepiekļūs. Jūsu datiem nevarēs piekļūt ne citi tīkla lietotāji, kam varētu interesēt pastrādāt ko nelāgu ne pat publiskā tīkla administratori. Padomājiet paši, ja Jūs esat Starbucks kafejnīcā un pieslēdzaties publiskajam tīklam Starbucks_WiFi, vai tas tiešām nozīmē ka šo tīklu ir izveidojis Starbucks? Jūs paši varat izveidot publisko tīklu ar šādu nosaukumu 10 sekunžu laikā no sava telefona!!!

Vēl viens labs piemērs, kā VPN Jums var palīdzēt ir ka tas ļauj piekļūt bloķētām interneta vietnēm. Dažas valdības ir nolēmušas aizliegt apmeklēt dažādas mājaslapas kādas valsts iedzīvotājiem. Ar VPN pakalpojumu palīdzību ir iespējams brīvi piekļūt ikvienai mājaslapai visā pasaulē, pieslēdzoties kādas citas valsts IP adresei. Un atkal Jūsu dati būs drošībā, jo tie tiks pārraidīti caur šifrētu tuneli, kā arī Jūsu identitāte nebūs nevienam pieejama.

Ar VPN ir iespējams apiet interneta ierobežojumus skolās un darba vietās

interneta aizliegumiIespējams Jūsu darba vietā vai skolā ir uzstādīti tīkla ierobežojumi, kuru dēļ nav iespējams piekļūt dažādām interneta vietnēm vai ir iespējams izmantot tikai dažas, darbam nepieciešamas vietnes. Bieži vien šādā veidā tiek nobloķētas sociālo tīklu vietnes kā Facebook, Twitter, Instagram, Youtube u.c. Tiek nobloķēta piekļuve arī privātajam e-pastam, ziņu portāliem.

Ar VPN pieslēgumi ir iespējams izlauzties no šiem ierobežojumiem un pieslēgties ikvienai mājaslapai. Vēl jo labāk, saturs ko Jūs aplūkojat caur VPN tīklu nav izsekojams un Jūsu darba devējs vai skola nepamanīs ka Jūs pārkāpjat viņu izvirzītos aizliegumus.

Ar VPN ir iespējams skatīties tikai Latvijā pieejamās pārraides

Vai esat sastapušies ar situāciju, kad atrodoties ārzemēs vēlaties noskatīties kāda šova vai seriāla noslēguma sēriju, bet apmeklējot TVplay portālu Jums tiek paziņots “šajā valstī nav iespējams skatīties pārraidi”?

Izmantojot VPN pakalpojumus Jūs varat piekļūt šim saturam no jebkuras vietas pasaulē, pieslēdzoties Latvijas VPN serverim. Šādā veidā jūs virtuāli iegūsiet Latvijas IP adresi un varēsiet skatīties iecerēto pārraidi.

Vai publiskie Wi-Fi ir droši?

Vairums cilvēki nav pietiekami informēti par šo tēmu, bet Čilli picas hotspots un bezmaksas Wi-Fi viesnīcas pieslēgums nav drošs lai tajā sūtītu konfideciālus e-pastus vai apmeklētu mājaslapas. Publiskie Wi-Fi tīkli nenodrošina nekādu datu aizsardzību to lietotājiem un Jūsu personīgie dati kā uz paplātes tiek pasniegti visiem kas ir pietiekami gudri tos paņemt. Jūsu datus var ievākt pat hakeris-amatieris izmantojot publiski pieejamas pamācības. Izlasiet šo Wikipedia rakstu. Publiskie Wi-Fi tīkli ir ļoti nedroši un ja Jūs tos bieži izmantojat, tad noteikti apsveriet VPN pakalpojumu abonēšanu. Tas Jums izmaksās līdz 10 eiro mēnesī, bet Jūs varēsiet neuztraukties par savu personīgo datu drošību internetā.

Ja Jūs pieslēgsieties kādam publiskam Wi-Fi tīklam un tad pieslēgsieties virtuālajam privātajam tīklam, visi dati ko Jūs izlietosiet caur hotspotu tiks šifrēti un paslēpti no ziņkārīgām acīm. Vēlreiz – ja Jūs bieži ceļojat vai izmantojat publiskos hotspotus, VPN pakalpojumi būs laba investīcija Jūsu drošībai interneta vidē.

Populārākie VPN pakalpojumu sniedzēji:

ExpressVPN
mēnesī
Sākot no 8,32
Super-ātrs, drošs un 100% anonimitāte garentēta. Pieejams uz vairākām ierīcēm.
Viegli izmantojams uz visām ierīcēm
Vairāk kā 2000 serveri 148 valstīs
Naudas atgriešanas garantija
Apmeklēt mājaslapu
NordVPN
mēnesī
Sākot no 3,29
Uzsvars tiek likts uz drošību ar dubulto datu šifrēšanas tehnoloģiju
100% drošība interneta vidē
Pieejams 61 serveris
30 dienu naudas atgriešanas garantija
Apmeklēt mājaslapu

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here