Ja tu vēlies kļūt turīgāks, naudas investēšana ir ļoti labs veids kā to panākt. Tomēr problēma, ar ko vairāki cilvēki saskaras, ir šī procesa uzsākšana. Tieši tāpēc mēs esam sagatavojuši šo pamācību par to, kā iesākt patīkamo ceļu uz kļūšanu par veiksmīgu investoru.

Meklē informāciju investīciju platformās

Investīciju platfomu izmantošana ir vislabākais veids, kā pārvaldīt savu portfolio. Pirms tu izvēlies “vispareizāko”, tev vajadzētu ņemt vērā dažādus faktorus, to skaitā:

  • Investīciju veidu – dažas platformas ir vairāk koncentrētas uz konkrētiem investīciju tipiem.
  • Tavu budžetu – katra platforma iekasē citādāku samaksu par tās pakalpojumiem.
  • Izmantošanu un opcijas – platformai, ko tu izvēlies, vajadzētu būt viegli izmantojamai, kā arī piemērotai tavas pieredzes līmenim un tava ieguldījuma prasībām.

Izmanto laiku lietderīgi, lasot atsauksmes no citiem produkta lietotājiem. Tas tev sniegs skaidrāku ideju par platformas veiktspēju un vai tā ir tev vispiemērotākā.

Izproti P2P investīciju opcijas

Nākamais, ko ir svarīgi apdomāt ir kurā P2P investīciju tipā tu esi ieinteresēts. Šobrīd eksistē trīs veidi:

  1. Patērētāju aizdevums

Šī oriģinālā P2P forma iekļauj mazus un nedrošus aizdevumus personām, lai konsolidētu parādus un apmaksātu pirkumus (piemēram, ceļojumus, mājas renovēšanas projektus un mašīnas).

Platformas iegādājas personiskus datus, kas aizņēmējiem atļauj tikt rindotiem caur kredītreitingu, lai noteiktu, kura cilvēka aizdevuma atdošana ir visvairāk ticamākā.

  1. Mazo un vidējo biznesu (SME) aizdevumi

Šie aizdevumi var un var nebūt nodrošināti pret kādas kompānijas vērtībām vai personīgu garantiju no vadītājiem un akcionāriem. Šis aizdevuma tips ir parasti veidots tirdzniecības akciju sabiedrībām.

Platformas šajā vietā iegādājas biznesa datus un ierindo aizņēmumus caur to kredītreitingu, lai noteiktu, kura cilvēka aizdevuma atdošana ir visvairāk ticamākā.

Šī tipa aizdevums ir parasti veidots apgrozāmajam kapitālam, biznesa paplašināšanai un biznesa vērtību finansēšanai. SME biznesu aizdevuma riska faktors ir kompānijas iespējama bankrotēšana.

  1. Īpašumu aizdevums

Šie nodrošinātie aizdevumi ir piemēroti gan privātpersonām, gan akciju sabiedrībām priekš personīgām hipotēkām, komerciāliem aizdevumiem, un dzīvojamo ēku attīstībai un atjaunošanai.

Šis aizdevuma tips ir uzskatīts mazāk riskants kā SME, ņemot vērā, ka platforma var atkal pārņemt un pārdot vērtības un mantu, lai atmaksātu aizdevumu.

Platformas izmanto trešās puses lietpratējus, lai noteiktu īpašuma vērtību un nodrošinātu skaidru īpašuma titulu.

Latvijā pieejamās P2P jeb savstarpējo aizdevumu platformas

Latvijā ir pieejamas dažāda veida savstarpējo aizdevumu platformas – patērētāju aizdevumu un īpašumu aizdevumu P2P platformas. Zemāk atrodamajā tabulā vari salīdzināt šo platformu piedāvāto gada peļņas procentus un iepazīties ar platformām to apskatos.

PlatformaInvestīciju atdeve gadāPlatformas apskatsAtvērt kontu
NEO Finance
14%
NEO Finance Platformas apskatsatvērt kontu
VIAINVEST
12%
VIAINVEST Platformas apskatsatvērt kontu
MINTOS
11,5%
Mintos Platformas apskatsatvērt kontu
PeerBerry
11%
Apskats nav pieejamsatvērt totalizatora kontu
Crowdestor
11%
Apskats nav pieejamsatvērt kontu

 Izmanto tehnoloģijas lietderīgi

Tiklīdz, kā tu esi izvēlējies piemērotāko platformu sava uzņēmuma veidam un mērķiem, pārliecinies, ka pilnībā izmanto visas iespējas, ko tā piedāvā.

Piemēram P2P savstarpējo aizdevmu platforma VIAINVEST, pavisam nesen ir izlaidusi aplikāciju, pieejamu gan iOS, gan Android viedtālruņiem, kas tava ieguldījuma portfolio padara vienkāršāk pārvaldāmu ar tikai pāris īsiem pieskārieniem.

Pagaidām pieejama beta versijā, šī tehnoloģija atļauj lietotājiem pārskatīt viņu līdzekļus reālajā vidē un veidot uzticamus un drošus noteikta termiņa un beztermiņa ieguldījumus.

 Dažādo savu portfolio

Lielākā daļa no mums ir dzirdējuši veco klišeju – nelikt visas olas vienā grozā. Šis teiciens nevarētu būt patiesāks, kad runājam par ieguldīšanu.

Tavu ieguldījumu izplešana dod iespēju investoriem atrast līdzsvaru starp risku un atlīdzību. Lai gan tas var izklausīties pārāk elementāri, tehnoloģijas tev palīdzēs vadīt daudzās sarežģītās iterācijās, kas ir saistītas ar sava portfolio dažādošanu.

Paturi prātā, ka šis tev nedos zaudējumu garantiju. Tomēr tas var atvieglot tavu prātu un aizsargāt tevi no nepatīkamām tirgus svārstībām.

 Esi gatavs gaidīt

Daudzi veiksmīgāko ieguldījumu ienākumi rodas no vieglāk-pateikt-nekā-izdarīt principa pielietošanas: gaidīšanas.

Pārāk daudzi investori izvēlas “iet ar plūsmu”, kad kārta pienāk pirkšanai un pārdošanai. Kamēr šis tevi var pasargāt no būtiskiem zaudējumiem, tas arī visticamāk nepārsniegs vidējos ienākumus.

Pacietība ir īpašība, kas ir ievērojama visienesīgākajos investoros. Gaidot zemāko rādītāju beigas un ievērojot, cik augstu tavs ieguldījums var pieaugt ilgtermiņā, tu vari sagaidīt visvairāk labuma no sava ieguldījuma.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here