Ļoti bieži māksliniekiem tiek teikts, ka viņiem nav iespēja izveidot veiksmīgu  karjeru, nodarbojoties ar mākslu. Patiesība ir tāda, kamēr daži mākslinieki smagi cīnās, lai izdzīvotu tikai ar mākslu, citi atkal nopelna ļoti labi un dzīvo uz nebēdu pārdodot savus darbus, palielinot savus ienākumus. Šajā rakstā ir seši padomi kā uzsākt mākslinieka karjeru no pašiem pamatiem.

Mēs visi esam dzirdējuši par izsalkušiem māksliniekiem, bet būt par mākslinieku ir pat ļoti dzīvotspējīgs risinājums, ja vien esi gatavs ielikt tajā visas savas pūles. Kamēr citi mākslinieki cīnās, lai savilktu galus, citi ar savu mākslu pelna labu naudu. Šie mākslinieki ne tikai pārdod savus darbus, bet arī izmanto citas metodes, lai palielinātu savus ienākumus.

Patiesība ir tāda, ka visi mākslinieki var nopelnīt naudu, bet ne visi zina ar ko sākt. Šeit ir seši padomi, lai jūs varētu sākt pelnīt naudu kā mākslinieks.

Iziet praksi

Māksliniekiem ir svarīgi sākt domāt par to kā viņi ar savu mākslu pelnīs naudu jau pirms augstskolas absolvēšanas. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā izveidot kontaktus mākslas pasaulē, ir pieteikties praksē, kur jums būs iespēja strādāt kopā ar jau pieredzējušiem māksliniekiem un citiem šīs nozares pārstāvjiem.

Prakse galerijās arī dos jums iespēju strādāt mākslas pārdošanas aizkulisēs, kas iedos priekšstatu par to kā nākotnē vislabāk tirgot savus mākslas darbus. Ja vēlaties iziet praksi, piesakieties visur, kur vien ir iespējams, jo bieži vien šīs prakses vietas tiek ātri piepildītas, tāpēc nav garantijas, ka tieši jums tiks piedāvāta vieta.

Māciet mākslu citiem

Skolotāji mākslas pasaulē gūst diezgan stabilus ienākumus, tāpēc jūs varat apsvērt pasniegt citiem mākslu finansiālās stabilitātes nodrošināšanai. Tomēr, ir svarīgi pārliecināties, ka jums ir zināma pieredze tieši tajā mākslas veidā, kuru vēlaties pasniegt citiem. Daudz jaunu absolventu vēlas kļūt par mākslas skolotājiem, bet viņiem vēl nav tik lielas pieredzes. Parasti šī pozīcija ir ļoti populāra, tāpēc jums ir jāapsver iespēja vai šāds naudas pelnīšanas veids mākslas lauciņā būs jūsējais. 

Samaziniet savus izdevumus

Pirmais solis kā nopelnīt naudu ir netērēt naudu, un mājokļa īres izdevumi ir lieli izdevumi. Tie mākslinieki, kuri savā lauciņā ir jau kādu laiku ir iemācījušies izveidot stabilus ienākumus, tomēr jaunajiem māksliniekiem, kuri savu ceļu ir sākuši tikai nesen, ir grūti paredzēt savus ienākumus. Ja jūs vienu mēnesi pietiekami nenopelnīsiet un jums ir rēķini, kurus jānomaksā, varētu gadīties, ka nonāksiet parādos.

Jūs varat noņemt šo spiedienu no sevis, samazinot savus izdevumus un pārceļoties dzīvot uz izdevīgāku mājokli. Dzīvošana ārpus pilsētas centra parasti ir lētāka, un jūs varētu ietaupīt vēl vairāk naudas, ja dzīvotu kopā ar istabas biedriem, nevis viens pats. Tas var būt grūts solis, bet, ja vēlaties koncentrēties uz to, lai kļūtu par profesionālu mākslinieku, iespējams tas būtu pareizākais, vismaz uz laiku, kamēr nostabilizējat savus ienākumu avotus.

Tīklošanās ar citiem māksliniekiem un radošajiem

Lai nopelnītu naudu kā māksliniekam, jums jāizveido savs kontaktu loks. Tīklošanās dod jums iespēju iepazīties ar atzītiem māksliniekiem, to pārstāvjiem un mākslas pircējiem. Viņi sniegs jums ieskatu mākslas pirkšanā un pārdošanā, un viņi, iespējams, vēlēsies jums palīdzēt izstāžu veidošanā. Ja nodibināsiet kontaktu ar pēc iespējas vairāk cilvēkiem pasākumos un izstādēs jūsu karjeras iespējas sāks nemanot pieaugt. Mākslinieki paļaujas uz savu iekšējo mākslinieku sabiedrības loku, lai attīstītos un gūtu panākumus, un vienīgais veids, kā pievienoties šim lokam, ir tīklošanās.

Izveidojiet mākslas budžetu

Cilvēki veido budžetu priekš automašīnas un īres maksām, tad kāpēc gan, lai mākslinieki neveidotu budžetu savai mākslai. Ja jūsu mērķis ir kļūt par profesionālu mākslinieku un jums ir jātērē nauda aprīkojumam un ceļojumiem, jums tam visam ir jāparedz līdzekļi.

Apsēdieties un izveidojiet plānu savām ikmēneša izmaksām priekš mākslas, ieskaitot aprīkojumu un ceļojumus. Tas būs jūsu mēneša budžets, kuru varēsiet pievienot īrei un rēķiniem. Tas jums palīdzēs pārliecināties, ka jūs nepārsniedzat vai neizmantojat pārāk daudz jums esošos līdzekļus.

Izveidojiet profilus radošās pārdošanas vietnēs

Tīmekļa vietnes, piemēram, DeviantArt un Etsy, sniedz māksliniekiem iespēju parādīt savu mākslu pasaulei, kur jūsu darbus varēs pamanīt pēc iespējas vairāk cilvēku. Mūsdienu pasaulē sociālie mediji ir viens no vienkāršākajiem reklamēšanas veidiem, tāpēc jums tas ir jāizmanto savā labā. Arī citi šo mājas lapu dalībnieki var iegādāties jūsu mākslu, tāpēc tas ir labs veids, kā pārdot savu pirmo mākslas darbu tiem, kuri patiešām to spēs novērtēt. Vislabākais ir tas, ka jūs šajās vietnēs varat reģistrēties bez maksas, tāpēc vairāk cilvēkiem būs iespēja redzēt jūsu mākslu, jums neiztērējot nevienu centu.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here