Pēdējo gadu laikā lielu popularitāti ir guvušas tā saucamās p2p platformas, īpašu pievilcību šīs platformas ir guvušās mileniāļu paaudzes vidū. Kāpēc? Šāda investīciju metode ļauj iekarot investīciju tirgu pat ar nelielu ieguldījumu. Zemāk lasiet nozīmīgākos punktus, kurs būtu vērts apsvērt pirms investējat savstarpējā finansējuma platformās.

Kredīta termiņš un aizdevuma veidi

Ir vērts pievērst uzmanību kredīta termiņam un aizdevuma veidam. Tie būtībā ir visvarīgākie faktori, kurus būtu jāizvērtē pirms investējat. Pēc tam, kad ir veikts noguldījums, to nav iespējams atcelt. Tādēļ pirms ieguldīšanas būtu jāizvērtē – cik ilgā laikā jūs vēlaties saņemt peļņu no noguldījuma.

Diversifikācija

Investīciju portfeļa diversifikācija ir vēl viens būtisks pamatnosacījumiem p2p kreditēšanā. Diversificējot savus naudas līdzekļus, jums paveras vairāk iespēju, jo jūs varat salīdzināt ienesīgumu no dažādām platformām. 

Tātad, jo vairāk jūs diversificējat, jo vairāk jūs samazināt varbūtību, ka jūsu ienesīgums būs daudz zemāks (vai vienāds) ar vidējo portfeļa ienesīgumu konkurēta p2p platformā. Financer.com šeit plašāk paskaidro to kā diversfikācijas funkcija darbojas.

Autoinvestēšana

Autoinvest ir funkcija, kurā jūs vienreiz esat iestatījis kritērijus aizdevumiem, kuros vēlaties ieguldīt (piemēram, aizdevuma ilgums un minimālā procentu likme), un pēc tam platforma automātiski piešķir jūsu naudu jaunu aizdevumu finansēšanai. Šāda funckiju jūs varat izmantot tik ilgi, kamēr jūsu kontā ir noteikti naudas līdzekļi.

Pirms izmantojat automātisko investīciju funkciju, ir ieteicams vismaz pāris dienas vai nedēļas veikt ieguldījumus manuāli, tas jums palīdz labāk saprast platformas darbību un aizdevumu piedāvājumus. 

Otrreizējais tirgus

Otrreizējā tirgū investori var pārdot un pirkt aizdevumus no citiem investoriem. Daži darbojas tikai ar pamatsummas nominālvērtību, bet citi ļauj pārdevējiem uzskaitīt savus aizdevumus ar piemaksu vai atlaidi. 

Otrreizējais tirgus negarantē, ka jūs varēsit pārdot aizdevumus vēlamajā laikā, jo vienlaikus ir jābūt citam investoram, kurš vēlas pirkt. Tātad likviditāte ir mainīga, un pieprasījums otrreizējā tirgū bieži svārstās. Dažreiz ir lielāks pārdevēju pieprasījums, un dažreiz ir lielāks pircēju pieprasījums.

Nenodrošinātie pret nodrošinātajiem aizdevumiem

Patēriņa aizdevumi, kas ir pieejami platformās, lielākoties ir nenodrošināti (izņemot dažus auto vai nekustamo īpašumu  aizdevumus). Ir ieteicams aizdot izmantojot kāda veida nodrošinājumu. Tomēr, jāatceras, ka pat ar ieguldot nekustamo īpašumu aizdevumos, kam tiek piedāvāts nodrošinājums, joprojām pastāv risks, ka aizdevuma saistību neizpildes gadījumā īpašumu neizdosies pārdot par cenu, kas ir pietiekami augsta, lai būtu pietiekama aizdevuma pamatsummas pilnīgai atgūšanai.

Dažās platformās darbojas diskrecionārs nodrošināšanas fonds. Uzņēmumi uzkrāj nelielus maksājumus šajā fondā, un, ja aizdevuma summa netiek atmaksāta, ieguldītājam tiek atlīdzināta ieguldīta summa izmantojot fonda līdzekļus.
Dažas Eiropas platformas piedāvā tā saucamo “atpirkšanas garantiju”, apsolot atpirkt aizdevumu no investora, kad aizņēmējs ir nokavēts noteikto atmaksas termiņu. Šis solījums ir tikpat labs, cik rentabla ir tā izpilde!

Nodokļi

Pastāv izņēmumi, tomēr lielākoties p2p ieguldījumu peļņa tiek aplikta ar nodokli. Ja valsts, kurā dzīvojat, neļauj kompensēt zaudējumus no kavējuma procentus  ar nopelnītajiem procentu ienākumiem, ieteicams ieguldīt ne tikai aizdevumos ar zemāku procentu likmi, bet arī ar zemākām saistību neizpildes likmi, lai pēc nodokļu nomaksas sasniegtu lielāku atdevi. 

Pārliecinieties, ka izprotat nodokļu jautājumus un, ja neesat pārliecināts, konsultējieties ar kvalificētu nodokļu konsultantu.

Noslēguma padoms

Sāciet investēt pakāpeniski. Investējot p2p aizdevumos ir nepieciešams izprast vismaz investīciju tirgus pamatprincipus. Mēs iesākam sākt ieguldīt ar nelielu naudas summu, izmēģināt dažādas stratēģijas, un pakāpeniski palielināt savu ieguldījumu summu.

Atruna: Šis raksts nav ne ieguldījumu, ne nodokļu konsultācijas. Investēšana p2p aizdevumos ir riskanta, un tā ir saistīta ar pilnīgu ieguldījumu zaudējumu risku.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here