Ja Jūs tirgojaties eToro treidinga platformā, tad iespējams būsiet pamanījuši, ka eToro dažiem populākajiem investoriem nodrošina sertifikātus, tos oficiāli identificējot kā “Vērtīgos investorus”. Šajā rakstā Jūs uzzināsiet ko nozīmē termins “Ieguldījumu vērtība” un to, kā tas tiek atpazīts un atzīts eToro platformā.


etoro logoJa vēl neesat pazīstami ar eToro platformu, tad tā ir sociālā treidinga platforma, kurā Jūs varat kopēt veiksmīgu investoru investīciju portfeļus un nopelnīt darot to.

eToro ir droša un regulēta akciju, valūtu, kriptovalūtu u.c. aktīvu tirdzniecības platforma, kuru lieto vairāk kā 5 miljoni treideru visā pasaulē.

Šī platforma jaunajiem klientiem piedāvā 100 000$ bezmaksas DEMO kontu, kas ļauj apgūt tirdzniecību bez riska. Izmēģiniet to šeit!


“Cena ir tas, ko Jūs maksājat, vērtība ir tas ko Jūs saņemat”

Worens Baffets

Ieguldīšana vērtīgos aktīvos jeb “vērtības” ieguldīšana ir investīciju filozofija, kuru pirmie, trīsdesmitajos gados, izstrādāja Bendžamins Greiems un Deivids Dods. Šīs filozofijas pamatā ir tādu akciju pirkšana, kuru cena ir zemāka par to vērtību konkrētajā brīdī. Lai gan visi ieguldījumu veidi paredz iegādāšanos par zemāku cenu un pārdošanu par augstāku cenu, “vērtības” ieguldījumu modelis balstās uz dažiem ļoti svarīgiem principiem:

  1. Uzņēmumu īpašnieki: “vērtības” investori pērk uzņēmumus, nevis to akcijas. Akcijas ir līdzeklis, lai nopirktu uzņēmuma daļu.
  2. Vērtība vs spekulācija: “vērtības” investori lēmumus nepamato ar spekulatīviem pieņēmumiem; lēmumu pamatā viņi izmanto dziļi kvantitatīvus un kvalitatīvus pētījumus par katru nopirkto uzņēmumu.
  3. Ilgtermiņa domāšana: Daudzi cilvēki iegulda akciju tirgos, pamatojoties uz spekulācijām ar nolūku nopelnīt ātru un „vieglu” naudu. “Vērtības” investori iegulda ilgtermiņā; viņi nepārbauda, ​​ko ieguldījums dara šodien vai rīt, bet pārbauda pēc 3-5 gadiem. Daži pat pērk un patur uzņēmumus uz visiem laikiem.
  4. Drošības robeža: Vērtības investori cenšas nopirkt labu, augošu biznesu par zemu cenu. Ideja ir tāda, ka akciju tirgus nav droša vieta, un tāpat kā jebkurai vietai, kas nav droša, investoriem ir jābūt piesardzīgiem un jāierobežo risks. Tādēļ “vērtības” investoriem ir jābūt ļoti pacietīgiem un jānoraida daudzi darījumi, līdz viņi atrod pareizo. Daži pat gaida vairākus gadus starp ieguldījumiem.
  5. Nepastāvība un cilvēku uzvedība: Tirgi ir ļoti nestabili, to cenas mainās pat katru minūti. Tas vairumam investoru liek rīkoties, balstoties uz emocijām, piemēram, alkatību un bailēm, kas savukārt (vidēji) daudziem investoriem liek zaudēt naudu ilgtermiņā. Vērtības investori koncentrējas uz uzņēmumu finanšu pārskatiem, nevis uz ikdienas akciju cenu. Vērtības investori  cenusvārstības uzskata par iespēju lejupslīdes laikā. Citiem vārdiem sakot, atšķirībā no citiem investoriem, kuri krīt panikā un pārdod savus aktīvus, vērtības investori nopirks vēl vairāk akciju, pat ja uzņēmums samazināsies par 50%, ja viņi uzskatīs, ka uzņēmuma pamatvērtība nemainījās.

Kas tiek uzskatīts par vērtības investoru eToro platformā ?


eToro “vērtības” investors ir populārs investors, kurš ievēro iepriekš izklāstītos principus. Populārā investoru komanda identificē potenciālos populāros investorus ar šādām stratēģijām un pēc tam konsultantam (profesionālam ilgtermiņa vērtības ieguldītājam) ir jāapspriež ar viņiem, kā viņi analizē akcijas un veido savu portfeli.

Ņemiet vērā, ka populāra investora atzīšanu par “vērtības” investoru nevajadzētu uzskatīt par eToro apstiprinājumu vai ieteikumu. Tas ir vienkārši informatīviem nolūkiem.

Vērtības investora portfeļa kopēšana eToro platformā

eToro platformā visa veida ieguldījumi tiek uztverti ļoti nopietni, tādēļ eToro pēdējos mēnešos ir nolēmis ieguldīt resursus un popularizēt “vērtības” investorus.

Lai gūtu panākumus ar šo investīciju tratēģiju, Jums  vajadzētu ņemt vērā dažus principus:

Apsveriet iespēju ieguldīt līdzekļus ilgtermiņā ne mazāk kā 12 mēnešus. Uztveriet šo ieguldījumu kā ilgtermiņa biznesu, nevis ātru naudas pelnīšanas stratēģiju.

Nevērtējiet populārā investora rezultātus, pamatojoties uz dienas vai mēneša portfeļa izmaiņām, bet drīzāk uz vismaz 3-5 gadu ieguldījumu periodu. Tas nenozīmē, ka šī perioda beigās saņemsiet solīto peļņu, bet gan to, ka šajā laika posmā ir iespējams iegūt konkrēto kapitāla pieaugumu.

Saprotiet, ka katram populārā ieguldītāja nopirktajam uzņēmumam ir reāla vērtība un ka lēmumam par tā pirkumu ir veikta padziļināta analīze un pārdomas.

Vērtības investoru var identificēt viņa profila lapā vai caur jaunumu plūsmu.

Šeit ir daži populāru investoru piemēri, kuri atbilst daudziem no iepriekš minētajiem kritērijiem:

vērtības investori

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here