Raksts ar autora atļauju pārpublicēts no www.deividscjuksa.lv

Šis būs raksts par to kā ar radošu pieeju un spēju pārliecināt, var gūt ienākumus no nekustamā īpašuma, neieguldot nevienu eiro. Katrs no šiem 5 veidiem nāk no personīgās pieredzes.

Izlēmu uzrakstīt šo rakstu, jo redzu, ka cilvēkiem atkal parādās interese nodarboties ar nekustamā īpašuma darījumiem un daudzi jautā kā iegūt līdzekļus. Šie nav vienīgie veidi, bet tie, kurus esmu personīgi realizējis un neieteiktu šo rakstu lasīt kā “know-how”, bet vairāk ar domu, ka paplašinot savus uzskatus par to kā var pelnīt no īpašuma. Iespējams varēsiet atrast savu veidu kā uzsākt darbību.

TAM VISAM IR VAJADZĪGS TIKAI ATVĒRTS, RADOŠS PRĀTS UN VĒLME DARBOTIES.

1. Īstermiņa īres bizness

Šeit man ir 2 stāsti un abos gadījumos neieguldīju ne centu no savas naudas.

Pirmais. Kungs no Šveices, kurš iegādājies sev dzīvokli Rīgas centrā, lai aptuveni 2-3 reizes gadā varētu tur apmesties un pavada līdz 20 dienām gadā Rīgā. Pārējās dienas dzīvoklis netiek apdzīvots un sarunas laikā ierosonāju, ka dzīvokli varētu izīrēt īstermiņā booking.com, tādā veidā viņš varētu braukt uz Rīgu, kad viņam nepieciešams, iepriekš rezervējot laiku un pārējā laikā gūt ienākumus. Vienojāmies, ka ienākumus dalīsim 70/30. 70% īpašniekam, 30% man. Vienojāmies, ka visu nepieciešamo – gultasveļu, sadzīves inventāru, mēbeles un citas lietas nodrošina īpašnieks, es parūpējos par viesu menedžmentu. Vidēji mēnesī guvām ap 600 – 750 eur ienākumus, no kuriem atskaitījām izdevumus ~ 100-150 eur. Un BINGO135-195 eur/mēn. neieguldot savu naudu un pieredze īstermiņa īres biznesā iegūta. Droši vien, ja šodien būtu jāatkārto šāda vienošanās, tad noteikti procentālo sadalījumu virzītu tuvāk 50/50.

Ir daudzi īpašnieki, kas labprāt paši nenodarbojas ar sava īpašuma menedžmentu un šis ir lielisks risinājums, kā nodot rūpes par menedžēšanu kādam citam un katru mēnesi saņemt ienākumus. Vēl vieglāka metode ir vienoties par fiksētu īres maksu īpašniekam un visi pārējie ienākumi paliek objekta menedžerim.

Otrais. Meklējot sev jaunu dzīvokli, atradu tādu, kas man ļoti patīk un kurā pašlaik arī dzīvoju. Sakarā ar to, ka ievākties biju gatavs tikai pēc 2 mēnešiem, tad rīkojos šādi – noslēdzu līgumu ar īpašnieku, kas paredzēja, ka drošības nauda un pirmais īres maksājums man ir jāveic pēc 2 nedēļām. Šo 2 nedēļu laikā atradu 4 cilvēku kompāniju, kuriem bija nepieciešams dzīvoklis īstermiņā uz 1 mēnesi. Vienojāmies, ka apmaksu viņi veic pirms ievākšanās. Šādā veidā par iegūto naudu, norēķinājos ar dzīvokļa īpašniekiem un otro mēnesi izīrēju caur booking.com. Tā kā dzīvoklis bija bez mēbelēm, tad nācās sarunāt arī ar mēbeļu pārdevējiem, ka par mēbelēm norēķināšos pēc mēneša. No otrā mēneša booking.com ienākumiem nosedzu īres un komunālo rēķinu, kā arī ar mēbeļu piegādātāju. Dzīvoklis, kas patīk iegūts, laikā, kad biju gatavs pārvākties un mēbeles uzsauc īstermiņa īrnieki.

2. Tālāk padošana (angliski izmanto terminu wholesale)

Sākumā par terminu – wholesale. Tas ir termins, kas apzīmē šādu situāciju – Jūs atrodiet īpašumu, kuru īpašnieks gatavs pārdot par 30 000 eur, noslēdziet rokasnaudas līgumu ar apmaksas termiņu ~5dienas vai iemaksājiet 5-10% no prasītās summas (šo summu var aizņemties). Jūs ziniet, ka remonta izmaksas ir 10 000 eur un pēc remonta pārdot būtu iespējams par 55 000 eur. Šādu iespēju Jūs piedāvājiet savam investoru lokam par atlīdzību, piemēram, 5000 eur. Šādā veidā Jūs variet iegūt ienākumus no īpašuma darījuma, nekad nekļūstot par tā īpašnieku un neieguldot savu naudu, investors iegūst objektu ar iespēju pēc remonta nopelnīt 10 000 eur.

Šīs metodes galvenais uzdevums ir atrast pievilcīgu darījumu, lai šo iespēju nodotu kādam citam par atlīdzību.

Šādu darījumu atceros, ka izdevās realizēt Zolitūdē, nekad neapskatot pat īpašumu. Skaitļi izteica visu.

3. Dubultais finansējums

Šī ir metode kādā es iegādājos savu pirmo īres dzīvokli. Lielāko daļu summas finansēja pats īpašnieks ar 4,17% likmi gadā un 12 gadu termiņu un atlikušo summu aizņēmos privāti (jāatzīstas, ka šeit arī nelielu daļu izmantoju savu naudu, bet tikpat labi būtu varējis visu aizņemties privāti).

Parādīšu prakstisku piemēru un īpaši noderīgs tas būs tiem, kas kvalificējas ALTUM programmai.

Man ļoti patīk nelieli vienas istabas dzīvokļi, tāpēc kā piemēru ņemšu dzīvokli centrā ar platību 20m2, par 25 000 eur. Šādu īpašumu var izīrēt par ~ 220-250 eur/mēn. Lai iegādātos, nepieciešamā summa pirmajai iemaksai un citiem izdevumiem būs līdz 2000 eur. Ikmēneša maksājus pie likmes 2,5% gadā un termiņa 30 gadi būs 53 eur/mēn. Šos 2000 eur iespējams aizņemties no drauga, radinieka vai kāda cita un piedāvāt maksāt 120 eur, turpmākos 2 gadus. 220-100-53=67 eur/mēn. Šādā veidā neieguldot savus līdzekļus iegūsti objektu, kas katru mēnesi ienesīs 67-100 eur/ mēn. turpmākos 2 gadus un pēc tam 167-200 eur/mēn un paralēli nomaksājas kredīta atlikums.

4. Menedžments

Atrodi partneri, kuram pieder īpašumi vai brīva nauda, kuru investēt.

Ar partneri, kuram jau pieder īpašumi piedāvā, ka palīdzēsi menedžēt īrnieku atrašanu, nekustamā īpašuma uzturēšanu un citas day to day aktivitātes par atlīdzību. Bieži šādus pakalpojumus izmanto cilvēki, kuriem īpašumu joma nav primārā nodarbošanās vai dzīvesvieta atrodas tālu no investīciju īpašumiem. Dzīvo Ludzā (vai Londonā), bet pieder dzīvokļi Rīgā. Vienojies, ka par menedžmentu saņemsi 10-20% no īpašuma ienākumiem. Sadalījums ļoti atkarīgs no situacijas un darba apjoma.

Ar partneri, kuram ir brīvi līdzekļi. Vienojies, ka atradīsi īpašumus, kuros ir vērts ieguldīt, novadīsi remonta un pārdošanas procesu un peļņu, kuru izdosies gūt dalīsiet. Atkarībā no investora apetītes, tas var būt 50/50, līdz jebkuram citam abus apmierinošam sadalījumam.

5. Starpniecība

Tirgus cena starpniecības pakalpojumam svārstās no 3-5% no darījuma summas. Iepazīsties ar starpniekiem un piedāvā piesaistīt pircējus. Uz sadarbību vērsti starpnieki par pircēja piesaisti viņa klienta objektam parasti ir gatavi savu atlīdzību dalīt uz pusēm ar otru, kas atved pircēju. Es esmu viens no tādiem un ar cilvēkiem, kas var atvest pircēju kādam no maniem objektiem, labprāt padalīšos atlīdzībā.

Un ir vēl neskaitāmi veidi kā gūt ienākumus no īpašumiem neieguldot savu naudu, bet enerģiju un radošu domu gājienu. Par katru no šīm metodēm vienmēr esmu gatavs pastāsīt sīkāk privāti, ja ir vēlme darboties.

ESI GATAVS, KA IZMANTOJOT JEBKURU NO ŠĪM METODĒM, SĀKUMĀ VARI SAGAIDĪT LIELU PRETESTĪBU NO TIEM, KURIEM PIEDĀVĀ ALTERNATĪVAS, KAS NAV “STANDARTA”, BET VIENMĒR IR CILVĒKI, KAM IR BIJUSI POZITĪVA PIEREDZE VAI VIENKĀRŠI TEV UZTICAS UN ATRODOT PAREIZO CILVĒKU, SPĒSI ATRISINĀT VIŅA PROBLĒMU UN IEGŪT SEV IESPĒJU KĀ PELNĪT AR ĪPAŠUMIEM BEZ SAVAS NAUDAS IEGULDĪŠANAS.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here