Vitalik Buterin, Ethereum kriptovalūtas izveidotājs, savu kriptovalūtu padarīja publisku 2013. gadā. Esot tikai 19. gadu jauns, Buterin bija sapnis izveidot programmējamu blokķēdi kas kļūtu par informācijas tehnoloģiju nākotni. 2015. gadā tika atvērta Ethereum platforma, bet tikai 2017. gada martā sākās šīs kriptovalūtas straujš vērtības pieaugums un tās vērtība palielinājās par vairāk nekā 3 700 %.

Kamēr Bitcoin ir strikta virtuālā valūta, Ethereum blokķēdi ir pacēlis vēl augstākā līmenī. Tas ļauj lietotājiem izveidot un darbināt jebkuru aplikāciju patiecoties programmēsanas valodai sauktia par “Solidity”. Ether ir asociētā kriptovalūta, kas tiek raksturota kā “kriptodegviela Ethereum tīklam”.

Kas ir gudrie kontrakti?

Ethereum protokols ļauj tā lietotājiem izveidot “gudros kontraktus”, kas pārsvarā ir strukturēti kā “ ja – nu” apgalvojumi, kas var paplašināt blokķēdes izmantošanas iespējas biznesa pasaulē. Gudrais kontrakts ir kods, kas tiek augšupielādēts blokķēdē tādā veidā, ka tas izslēdz krāpniecību un sistēmas atslēgšanos. Šāda veida transakcijas nevar tikt izmainītas līdzko tās tiek reģistrētas blokķēdē, ja vien tas netiek noteikts sākumā jau pirms darījuma.

Gudrais kontrakts tiek saukts par “Gudro”, jo tas tiek automātiski pielietots, līdzko tiek sasniegti noteikti apstākļi. Piemēram, “A” grib izīrēt automašīnu no uzņēmuma “B”, izmantojot Ethereum protokolu. Viņi var izmantot gudro kontraktu nosakot ka, ja “A” nosūta pieprasītos līdzekļus, uzņēmums kas izīrē auto nosūtīs viņam digitālo atslēgu ar kuru varēs izmantot automašīnu.

Viss tiek saglabāts blokķēdē, ļaujot visām iesaistītajām pusēm redzēt, kad un vai “A” ir nosūtījis pieprasītos līdzekļus, lai saņemtu digitālo atslēgu. Ethereum blokķēde tādējādi var tikt izmantota lai noslēgtu jebkuru līgumu, no vienkāršiem līgumiem, līdz ļoti sarežģītiem līgumiem kā autortiesību līgumi u.c.

Iegādājies kriptovalūtas Coinbase biržā vismaz 100$ apmērā un saņem 10$ bonusu!

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here